Blog ten jest formą strony internetowej sklepu Zielarsko-Medycznego "Mniszek", który prowadzę od kilku lat w Tarnowie. Będę go systematycznie uzupełniać informacjami dotyczącymi asortymentu sklepu, zasadami zdrowego odżywiania, wzmacniania odporności organizmu oraz jego oczyszczania. Blog jest także formą mojej odpowiedzi na liczne pytania, które otrzymują drogą mailową na adres sklepu. Często dotyczą one podobnych zagadnień. Pomyślałam, że dobrze by była taka przestrzeń, w której mogłabym te tematy poruszać. Życzę wszystkim Czytelnikom "Mniszka", by poczuli się jak w swoim ulubionym sklepiku.

sobota, 2 lipca 2022

Minerały od Biofarmacji na upalne lato - Nowość w Mniszku

 

 Magnez i potas to dwa minerały niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Firma Biofarmacja ma w swoim asortymencie właśnie taki produkt o bardzo dobrej przyswajalności. BioMagnez300mg w połączeniu z potasem 300mg to niezbędnik na upalne dni, szczególnie w postaci saszetek, które łatwo rozpuszczają się w wodzie. Magnez i potas są w postaci cytrynianów pozyskiwanych z Morza Martwego, ponadto posiadają czystą etykietę i skład bez dodatkowych substancji.  

Nasze tegoroczne upalne lato sprawia, że nadmiernie się pocimy i w związku z tym uciekają minerały, a skutkuje to uczuciem zmęczenia i znużenia, złym samopoczuciem czy zasłabnięciem.

Naturalnie pierwiastki te czerpiemy z pożywienia, ale przez duże skażenie gleb i wyjałowienie jest ich coraz mniej, dlatego warto go uzupełnić. 

Magnez to pierwiastek bez którego człowiek nie może być zdrowy, tak pisał  Prof. Julian Aleksandrowicz- lekarz internista, profesor medycyny, jako pierwszy w Polsce zwrócił uwagę na rolę magnezu i innych pierwiastków w organizmie, a zaburzenie tej równowagi skutkuje zwiększoną zapadalnością na choroby sercowo-naczyniowe, przewlekłe choroby zapalne czy nowotwory. Profesor zwracał uwagę na potrzebę profilaktyki zdrowotnej, szczególną wagę przykładał do składu pożywienia, które powinno zawierać wszystkie makro i mikroelementy.

 Magnez bierze udział w niemal wszystkich procesach zachodzących w organizmie. Magnez działa relaksująco, jako czynnik przeciwstresowy, przeciwtoksyczny, przeciwalergiczny, przeciwzapalny, ochraniający przed promieniowaniem jonizującym, odgrywający rolę w tworzeniu przeciwciał.   

Lista przykrych objawów spowodowanych niedoborem magnezu:

·       Nagłe zawroty głowy i utrata równowagi

·       Drgania powiek

·       Mgła, migające punkciki przed oczami, drętwienie kończyn, „mrówki” w nogach, skurcze

·       Wypadanie włosów, łamanie paznokci, próchnica zębów

·       Szybkie męczenie się, częste bóle głowy, trudności z koncentracją

·       Wrażliwość na zmiany pogody

·       Kołatanie serca, arytmia często z bólem w klatce piersiowej

·       Bezsenność, koszmary nocne, pocenie w nocy

·       Poranne zmęczenie, nawet po wielu godzinach snu

·       Ostre skurcze żołądka często połączone z biegunką

·       Wrażenie ociężałości

Potas  pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego, sercowo-naczyniowego,  mięśni, pomaga utrzymać prawidłowe ciśnienie krwi.

 

Opracowanie: KW

Materiały pochodzą z książki „Kuchnia i medycyna” Ireny Gumowskiej i Juliana Aleksandrowicza i  ze stron poniżej.

https://biofarmacja.com.pl/products/biomagnez-biopotas-naturalny-magnez-300-mg-i-potas-300-mg-30-saszetek

https://biofarmacja.com.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz