Blog ten jest formą strony internetowej sklepu Zielarsko-Medycznego "Mniszek", który prowadzę od kilku lat w Tarnowie. Będę go systematycznie uzupełniać informacjami dotyczącymi asortymentu sklepu, zasadami zdrowego odżywiania, wzmacniania odporności organizmu oraz jego oczyszczania. Blog jest także formą mojej odpowiedzi na liczne pytania, które otrzymują drogą mailową na adres sklepu. Często dotyczą one podobnych zagadnień. Pomyślałam, że dobrze by była taka przestrzeń, w której mogłabym te tematy poruszać. Życzę wszystkim Czytelnikom "Mniszka", by poczuli się jak w swoim ulubionym sklepiku.

piątek, 29 lipca 2022

Koniczyna czerwona nie tylko dla Pań.

 

Koniczyna czerwona kojarzy się często z klimakterium i uchodzi za roślinę dla kobiet. Jest to prawdziwa informacja ale nie do końca. Koniczyna łąkowa nazywana czerwoną lub kądziółką ma dużo szersze zastosowanie. Wyciągi z tego ziela i kwiatów działają wykrztuśnie, przeciwzapalnie, przeciwskurczowo, moczopędnie, uaktywniają czynność wątroby i pęcherzyka żółciowego, regulują trawienie, zmniejszają stan zapalny w oskrzelach, a także działają tonizująco i uspokajająco. Kończyna jest także bardzo bezpiecznym produktem, którego można używać do kąpieli dla dzieci przy problemach skórnych. Doskonale wzmacnia i usprawnia układ krążenia, zwiększa elastyczność i wytrzymałość naczyń krwionośnych i kapilarnych, a także normalizuje ciśnienie krwi.Dzięki właściwościom wykrztuśnym można koniczynę czerwoną stosować przy infekcjach  dróg oddechowych i kaszlu.

Najbardziej jednak znanym działaniem koniczyny czerwonej jest działanie łagodzące objawy klimakterium związanych z menopauzą, uderzeniami gorąca, pocenia, niepokoju i drażliwości. Dlatego też jest najczęściej wybieranym produktem przez Panie.

 


Zapraszamy na zakupy J

 


Opracowanie: KW

Materiały pochodzą ze strony NSP i książki  „ Prawie wszystko o ziołach” Mateusza Emanuela Sanderskiego

https://e-naturessunshine.com/shop/products/1/6,czerwona-koniczyna-100-kaps.html

https://e-naturessunshine.com/shop.html

https://flos.pl/produkt/koniczyna-czerwona-kwiat-50-g-suplement-diety/


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz