Blog ten jest formą strony internetowej sklepu Zielarsko-Medycznego "Mniszek", który prowadzę od kilku lat w Tarnowie. Będę go systematycznie uzupełniać informacjami dotyczącymi asortymentu sklepu, zasadami zdrowego odżywiania, wzmacniania odporności organizmu oraz jego oczyszczania. Blog jest także formą mojej odpowiedzi na liczne pytania, które otrzymują drogą mailową na adres sklepu. Często dotyczą one podobnych zagadnień. Pomyślałam, że dobrze by była taka przestrzeń, w której mogłabym te tematy poruszać. Życzę wszystkim Czytelnikom "Mniszka", by poczuli się jak w swoim ulubionym sklepiku.

sobota, 15 marca 2014

Zdrowe żywienie wg dr Jadwigi Kempisty c.d.


 
Załączam kolejny film z wykładem Pani Doktor Jadwigi Kempisty. Jest to promocja naszych polskich owoców: morele, porzeczki, wiśnie, opis ich działania i ich zalety. Zalety kompotów, które należy pić, a nie tylko samą wodę, pod warunkiem, że są robione w domu. Zalety  jogurtów, kefirów. Należy ich używać, jak robiły to nasze mamy i babcie. Doktor mówi w bardzo przystępny, bardzo prosty sposób.

 
 

 

 

 

1 komentarz:

  1. Ładna "surówkę młodości" sobie robiłam:(, zmodyfikowałam przepis zamieszczony na blogu, do namoczonych płatków owsianych, zamiast trzeć jabłko to dodawałam banana, bo tak jest szybciej, rodzynek, nasion słonecznika i pestek dyni oraz jogurtu i to było moje śniadanie. A tu Pani doktor mówi, że banany nie są dobre, bo zielone są zbierane i dojrzewają w cieplarni a czasem i u mnie w kuchni:( Widać, że lenistwo nie popłaca

    OdpowiedzUsuń