Blog ten jest formą strony internetowej sklepu Zielarsko-Medycznego "Mniszek", który prowadzę od kilku lat w Tarnowie. Będę go systematycznie uzupełniać informacjami dotyczącymi asortymentu sklepu, zasadami zdrowego odżywiania, wzmacniania odporności organizmu oraz jego oczyszczania. Blog jest także formą mojej odpowiedzi na liczne pytania, które otrzymują drogą mailową na adres sklepu. Często dotyczą one podobnych zagadnień. Pomyślałam, że dobrze by była taka przestrzeń, w której mogłabym te tematy poruszać. Życzę wszystkim Czytelnikom "Mniszka", by poczuli się jak w swoim ulubionym sklepiku.

czwartek, 6 lutego 2014

ABOCA znane zioła w innowacyjnych preparatach

Aboca- włoska firma zielarska – nazwa pochodzi od starej dialektalnej nazwy toskańskiej dąbrówki żółtokwiatowej, rośliny leczniczej o właściwościach oczyszczających, używanej już w starożytności, a także miejscowości wśród toskańskich wzgórz, w regionie, w którym rośliny lecznicze uprawia się od XIII w., w której powstała i ma siedzibę do dzisiaj.

Aboca opiera swoją działalność na świadomości ścisłego związku między zdrowiem ludzkim i zdrowym środowiskiem. Ścisłe relacje między człowiekiem, a roślinami istniały od zawsze. Ludzie i rośliny rozwijali się wspólnie, dlatego właśnie rośliny lecznicze są dzisiaj idealnym rozwiązaniem dla potrzeb związanych ze zdrowiem i dobrym samopoczuciem człowieka.


 Przyroda i zdrowie są podstawą postępu w procesie rozwoju firmy, gdzie proces produkcji jest całkowicie zintegrowany. Cały proces wytwarzania produktów rozpoczyna się produkcji rolnej z
nasion z upraw ekologicznych, a kończy się zbiorem i suszeniem roślin zapewniając starannie wyselekcjonowany surowiec najwyższej jakości. W każdej uprawie stosuje się techniki, praktyki rolnicze i maszyny opracowane przez Aboca. Warto dodać, że uprawy różnią się potrzebami związanymi z nawadnianiem i nawożeniem, mają inne okresy przesadzania, najlepszy okres zbioru itd. Dostawcy roślin podlegają ścisłej kontroli.

Historia rolnictwa ekologicznego w Aboca zaczęła się w 1978 r., kiedy w tej dziedzinie we Włoszech i w całej Europie nie było jeszcze żadnych wzorców, ani tym bardziej żadnych regulujących ją aktów prawnych.

Aboca posiada swoje muzeum, oryginalne i wyjątkowe Muzeum Ziół, przedstawia historię odwiecznych związków człowieka z roślinami. Szlak muzealny Zioła i Zdrowie w Historii, w prestiżowej siedzibie renesansowej w Sansepolcro, przekazuje antyczną tradycję Roślin Leczniczych wykorzystując źródła z przeszłości: cenne zielniki, księgi botaniki farmaceutycznej, antyczne moździerze, narzędzia ceramiczne i szklane.
Sugestywna i wierna rekonstrukcja antycznych laboratoriów zabiera zwiedzającego w fascynującą podróż do przeszłości, gdzie ciekawostki, anegdoty i naturalne zapachy opowiadają wiekową historie ziół.
PRODUKTY, KTÓRE POSIADAMY W ASORTYMENCIE:

Bioanacid

Łagodzi uczucie pieczenia chroni żołądek. Bioanacid spełnia miejscowo funkcję ochronną zwiększając właściwości ochronne śluzu fizjologicznie znajdującego się na błonie śluzowej żołądka. Składniki Bioanacid działają na zasadzie synergii łagodząc pieczenie i ból, typowe objawy "bólu żołądka".

Bioanacid jest zalecany do walki z uczuciem "nadkwaśności", pieczeniem i bólem żołądka wynikającymi z podrażnienia żołądkowej błony śluzowej, jak w przypadku zgagi, zapalenia żołądka i gastralgii. Może być również stosowany w przypadku spazmów i wzdęć związanych z podrażnieniem żołądka.
Bioanacid może być użyty jako środek zapobiegawczy w sytuacjach, które mogą doprowadzić do podrażnienia żołądka (substancje drażniące, okresy stresu psychiczno-fizycznego, zmiany pór roku, nieprawidłowy styl życia, niesterydowe leki  przeciwzapalne/przeciwbólowe).
Bioanacid może być stosowany wraz z farmakologicznym leczeniem (Inhibitory pompy protonowej, leki przeciwhistaminowe H2) ostrego lub przewlekłego zapalenia żołądka, dwunastnicy, refluksu żołądkowo przełykowego oraz chorób wrzodowych żołądka i dwunastnicy, zgodnie ze wskazaniami lekarza.


Bioeulen Pediatric Maść

Maść na atopowe zapalenie skóry. Bioeulen maść jest wskazana w stanach suchości skóry, świądzie i podrażnieniu, które towarzyszą atopowemu zapaleniu skóry a także w egzemach występujących we wszystkich przypadkach zapaleń skóry o podłożu alergicznym.
Produkt może być stosowany w połączeniu z leczeniem farmakologicznym takimi lekami jak: antybiotyki, środki przeciwzapalne, zgodnie z zaleceniami lekarza.


Arnika Biomaść

Z liofilizowanym ekstraktem z kwiatów arniki. Biomaść Arnika jest innowacyjnym produktem charakteryzującym się obecnością liofilizowanego ekstraktu z kwiatów arniki, który zapewnia wysokie stężenie składników aktywnych i które wraz z synergią olejku esencjonalnego z mięty tworzy pełnowartościową maść.
Jej działanie odświeżające i łagodzące dają natychmiastową ulgę na określonych partiach skóry.

 Arnika wg  książki „Prawie wszystko o ziołach” Mateusz Emanuel Sanderski

Arnika posiada właściwości przeciwzapalne i gojące. Preparaty stosowane zewnętrznie działają przeciwzapalnie i antyseptycznie w stłuczeniach, opuchnięciach, a także w schorzeniach jamy ustnej. Wzmacnia ściany naczyń włosowatych i zapobiega tworzeniu skrzepów żylnych. Ułatwia wchłanianie wybroczyn krwawych po uderzeniach, złamaniach. Przy czyrakach i wrzodach zmniejsza obrzęk i bolesność. Zewnętrznie stosuje się arnikę w przypadku siniaków, stłuczeń, obrzęków pourazowych, oparzeń I i II stopnia, wylewów podskórnych, zapaleń ścięgien i stawów, do płukania jamy ustnej i dziąeł, a także po ukąszeniu owadów.

Moje 3 grosze: można stosować jako krem do cery naczynkowej

Nagietek Biomaść

Z liofilizowanym ekstraktem z kwiatów nagietka. Biomaść Nagietek jest innowacyjnym produktem charakteryzującym się obecnością liofilizowanego ekstraktu z nagietka, który zapewnia wysokie stężenie składników aktywnych i który wraz z synergią olejowego ekstraktu z dziurawca tworzy pełnowartościową maść.
Jej działanie łagodzące jest szczególnie wskazane dla skóry wrażliwej i delikatnej zwłaszcza u niemowląt i dzieci oraz we wszystkich przypadkach zaczerwienienia i podrażnienia spowodowanego czynnikami zewnętrznymi.

Nagietek wg  książki „Prawie wszystko o ziołach” Mateusz Emanuel Sanderski

Jest to jedno z tzw. „uniwersalnych ziół” kwiaty upiększają ogród, stosowane są w kosmetyce, kuchni, jako barwnik do barwienia tkanin i wreszcie jako roślina lecznicza. Nagietek należy do wszechstronnych leków ziołowych, działa przeciwzapalnie, bakteriobójczo, grzybobójczo. Przyspiesza gojenie ran, chroni błony śluzowe przewodu pokarmowego, pobudza działanie wątroby, działa immunostymulująco. Ma zastosowanie w zapaleniach błon śluzowych, zmianach skórnych leczniczo i pielęgnacyjnie.

Moje 3 grosze: świetnie się sprawdza jako krem na dzień i na noc dla całej rodziny, niezbędnik wyjazdowy


Czarci Pazur Biomaść

Z liofilizowanym ekstraktem z korzenia czarciego pazura. Biomaść Czarci Pazur jest innowacyjnym produktem charakteryzującym się obecnością liofilizowanego ekstraktu z korzenia czarciego pazura, który zapewnia wysokie stężenie substancji czynnych i który wraz z synergią działania olejku kajeputowego jest stosowany w poprawieniu elastyczności i utrzymaniu w dobrej kondycji określonych partii skóry.
Maść jest szczególnie skuteczna jeśli rozprowadza się ją poprzez długi masaż.

Czarci pazur wg  książki „Prawie wszystko o ziołach” Mateusz Emanuel Sanderski

Synonimy: czarci pazur, diabelski szpon, korzeń hakorośli, diabelski pazur. Działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo, przeciwreumatycznie, żółciotwórczo i pobudzająco trawienie. Ma zastosowanie w zapaleniu stawów, gośćcu, chorobach tkanki łącznej okołostawowej.


Finocarbo Plus herbata

Ułatwia fizjologiczną eliminację gazów jelitowych. Finocarbo plus herbata w torebkach charakteryzuje się obecnością owoców kopru włoskiego i kminku zwyczajnego, znanych ze swych dobroczynnych właściwości, które w synergii z olejkiem eterycznym z kopru włoskiego ułatwiają fizjologiczną eliminację gazów jelitowych.
Składnik aromatyczny w postaci anyżu gwiazdkowego, rumianku i mięty, zapewnia uzyskanie "opalizującego" naparu, który wskazuje na obecność dużej ilości esencji.
Lukrecja o lekko słodkim smaku, sprawia, że herbata ma przyjemny smak, również bez dodatku cukru.

Finocarbo Plus Kapsułki

Ułatwia fizjologiczną eliminację gazów jelitowych. Finocarbo plus kapsułki ułatwia fizjologiczną eliminację gazów jelitowych. Zawiera węgiel drzewny i owoce kopru włoskiego oraz wzbogacony jest o olejek eteryczny o znanych właściwościach wiatropędnych.
Obecność innych ważnych synergicznych czynników aktywnych, zawartych w kminku zwyczajnym, kminie rzymskim, rumianku i mięcie uzupełnia działanie produktu w układzie pokarmowym.


Fisioflor

Fisioflor to preparat zawierający siedem szczepów żywych kultur bakterii, które wspomagają funkcjonowanie i przywracają równowagę flory bakteryjnej w jelitach, przez co zapewniają prawidłowe działanie przewodu pokarmowego.
W celu jak najlepszego działania kultur bakterii, Fisioflor, dzięki specjalnej technologii polegającej na zamknięciu bakterii w mikrokapsułkach, pokonuje barierę gastryczną i zachowuje zdolność docierania do jelit w niezmienionej formie.
Bakterie te zapobiegają rozwojowi drobnoustrojów, stymulują układ immunologiczny, poprawiają perystaltykę jelit i procesy trawienne oraz przyspieszają wypróżnianie.
Skład produktu uzupełnia koncentrat z korzenia cykorii, który dzięki zawartości naturalnej inuliny pełni funkcję prebiotyczną - tj. stymuluje rozwój przyjaznych bakterii jelitowych.
Każda kapsułka zawiera 10 miliardów żywych komórek bakterii.
Stosowanie Fisioflor zalecane jest profilaktycznie podczas kuracji antybiotykowych, w celu ochrony przed skutkami zmiany flory bakteryjnej
Moje 3 grosze: Ten preparat jest w trakcie zmiany, ma być lepszy, jak się pojawi to zamieszczę informacje.
Fitomagra Libramed

Kontroluje skoki glukozy, zmniejszając gromadzenie się tłuszczu i uczucie głodu.

Libramed jest wyrobem medycznym przetestowanym klinicznie pod kątem skuteczności i bezpieczeństwa w leczeniu nadwagi i otyłości.
Wspomaga spadek wagi i zmniejszenie obwodu w talii.

Libramed kontroluje skoki glukozy po posiłku, sprawiając, że stężenie glukozy i insuliny we krwi staje się bardziej wyrównane, redukując w ten sposób lipogenezę (gromadzenie się tłuszczu w adipocytach) oraz kontroluje uczucie głodu.
Działanie Libramed opiera się na Policaptil Gel Retard®, opatentowanym kompleksie makrocząsteczek polisacharydowych, które, dzięki synergicznemu działaniu swoich komponentów, posiadają silną moc żelującą.
Policaptil, tworzy w jelitach żel, który działa na węglowodany, zmniejszając wchłaniane ilości i prędkość wchłaniania (efekt opóźniający "retard").
Dzięki właściwościom żelu, Libramed ogranicza również wchłanianie tłuszczu, zmniejszając uczucie senności po posiłku, wspomagając tranzyt jelitowy i regulując konsystencję stolca.

Libramed, dzięki swojemu opatentowanemu kompleksowi Policaptil Gel Retard®, kontroluje skoki glukozy, zmniejszając gromadzenie się tłuszczu i uczucie głodu.
Dzięki temu mechanizmowi, działanie Libramed, w połączeniu ze zrównoważoną dietą i regularną aktywnością fizyczną, wspomaga spadek wagi i zmniejszenie obwodu w talii. Dlatego też jest on wskazany dla:
- Dorosłych
• w przypadku nadwagi i otyłości
• z dużym obwodem w talii, nawet przy prawidłowej wadze
- Dzieci od 8 roku życia
• w przypadku nadwagi i otyłości


Osobom mającym problemy z połykaniem nie zaleca się bezpośredniego zażycia tabletki, lecz jej rozpuszczenie, jak opisano w instrukcji użycia.
Zaleca się przyjęcie produktu przynajmniej dwie godziny przed zażyciem lekarstw lub suplementów witaminowych, aby nie zakłócać ich wchłaniania.

 
Fitonasal

 Chroni i udrażnia nos. Spray do nosa Fitonasal do stosowania w przypadku chorób spowodowanych przeziębieniem i/lub alergią, udrażnia "zatkany nos" i ułatwia oddychanie zgodnie z czterema mechanizmami synergii: sprzyja przywróceniu równowagi wydzieliny z nosa, daje szybkie uczucie udrożnionego nosa, sprzyja higienie nosa, chroni błonę śluzową przed podrażnieniem.


Fitostill

Fitostill krople do oczu w praktycznych jednorazowych, sterylnych fiolkach dają odpowiednią ochronę i wspomagają regenerację zaczerwienionych i zmęczonych oczu.
Dzięki formowaniu ochronnej powłoki utrzymują odpowiednie nawilżenie i pozwalają odtworzyć naturalną funkcję nawilżającą oka, tzw. "film łzowy".
Synergia działania składników Fitostill polega na działaniu kojącym i zmniejszającym przekrwienie podrażnionego oka, co sprawia, że krople mogą być stosowane zarówno w celu zmniejszenia dolegliwości oka, jak i w ich zapobieganiu.
Fitostill krople do oczu jest szczególnie polecany osobom, które cierpią na suchość oka a także w przypadku zmęczenia i zaczerwienienia oczu spowodowanego czynnikami zewnętrznymi, zarówno bezpośrednimi, jak również pośrednimi.
Fitostill krople do oczu są wskazane do częstego stosowania, kilka razy dziennie i mogą być stosowane także przy noszeniu szkieł kontaktowych.
Fitostill krople do oczu są dostępne w praktycznych jednorazowych sterylnych fiolkach, bez stosowania konserwantów i barwników.
Lekkie zabarwienie kropli jest spowodowane składnikiem roślinnym Liguflos i wodą destylowaną z Rumianku.


Grintuss Pediatric Syrop

Dla dzieci na suchy i mokry kaszel. Syrop dla dzieci GrinTuss pediatric tworzy powłokę ochronną, która działa jak bariera i łagodzi kaszel chroniąc górne drogi oddechowe. Został opracowany w taki sposób, by przylegać do błony śluzowej i ograniczyć jej kontakt z drażniącymi czynnikami zewnętrznymi.
Ponadto sprzyja nawilżaniu błony śluzowej i śluzu, przyczyniając się do jego usunięcia.
Syrop dla dzieci GrinTuss pediatric pomaga w przypadku zarówno suchego jak i mokrego kaszlu oraz łagodzi podrażnienie chroniąc śluzówkę i przyczyniając się do usunięcia śluzu.
Na bazie miodu, grindelii, babki i kocanki.


Grintuss Syrop dla dorosłych

Na suchy i mokry kaszel

Syrop dla dorosłych GrinTuss tworzy powłokę ochronną, która działa jak bariera i łagodzi kaszel chroniąc górne drogi oddechowe. Został opracowany w taki sposób, by przylegać do błony śluzowej i ograniczyć jej kontakt z drażniącymi czynnikami zewnętrznymi. Ponadto sprzyja nawilżaniu błony śluzowej i śluzu, przyczyniając się do jego usunięcia.
Syrop dla dorosłych GrinTuss pomaga w przypadku zarówno suchego jak i mokrego kaszlu oraz łagodzi podrażnienie chroniąc śluzówkę i przyczyniając się do usunięcia śluzu.
Na bazie miodu, grindelii, babki i kocanki.


Grintuss Herbata ziołowa w saszetkach

Balsamiczna i powlekająca dla zdrowia dróg oddechowych, każda pojedyncza saszetka została wykonana według opatentowanego systemu zamykania "węzłowego" bez zastosowania substancji klejących i metalowych spinek.
Aby jak najlepiej zachować organoleptyczne właściwości ziół, każda saszetka opakowana jest  torebkę "aroma seal".
Herbata ziołowa GrinTuss jest suplementem korzystnym dla zdrowia dróg oddechowych.
Dzięki działaniu takich roślin jak grindelia, babka i kocanka (var. HyperCreso wybrana ze względu na wysoką zawartość substancji aktywnych), oferuje skuteczne balsamiczne i powlekające działanie.
Działanie herbaty ziołowej GrinTuss jest uzupełniane olejkami eterycznymi z mięty i eukaliptusa, które dzięki zaparzeniu w gorącej wodzie, wyzwalają ciepłe opary balsamiczne.
Jedną saszetkę herbaty ziołowej umieszczonej w kubku zalać wrzącą wodą, zaparzać przez 5-7 minut pod przykryciem, aby zapobiec rozproszeniu substancji lotnych o działaniu balsamicznym.


Mirtillo Plus

Wspomaga funkcjonalność mikrokrążenia i wzroku, przez dużą zawartość czarnej borówki.

Mirtillo plus kapsułki jest produktem, który wykorzystuje właściwości grupy substancji zwanych antocyjanami, które skuteczne ułatwiają fizjologiczną funkcjonalność mikrokrążenia i wzroku.Monokoncentrat Aloe Vera
Działanie łagodzące dla układu pokarmowego. Funkcja oczyszczająca dla organizmu.
Odwodniony żel z liści aloesu zwyczajnego uzyskuje się z wewnętrznej części liścia, przy pomocy procesu odwodnienia, który stęża 200-krotnie substancje obecne w świeżym produkcie. Substancje funkcjonalne zawarte w odwodnionym żelu z liści aloesu zwyczajnego cechują się zawartością
składnika polisacharydowego o wysokim ciężarze molekularnym i mogą być ważną pomocą w funkcjonalności fizjologicznej procesów oczyszczających organizm.
Substancje te znane są ponadto ze swych właściwości łagodzących układ pokarmowy.
Rygorystyczna selekcja surowców, specjalne kontrole jakości i weryfikacje analityczne w laboratorium, podczas całego procesu produkcyjnego, gwarantują standaryzację produktu i zachowanie najważniejszych cech świeżego żelu z liści aloesu, bez stosowania chemicznych substancji pomocniczych.

Aloes wg  książki „Prawie wszystko o ziołach” Mateusz Emanuel Sanderski
Aloes znany i używany jest od ponad 3000lat. Posiada właściwości bakteriobójcze, przeciwbólowe, przeciwzapalne, pobudza siły odpornościowe organizmu i wykazuje właściwości regenerujące i gojące rany. Preparaty aloesu są stosowane w okulistyce, dychawicy oskrzelowej, schorzeniach gośćcowych, nerwicach, dermatologii – łuszczyce, egzemy, alergie skórne, miazga aloesu używana jest do leczenia oparzeń popromiennych i trudno gojących się ran  oraz w  kosmetologii jako środek świetnie pielęgnujący skórę szczególnie problematyczną i wrażliwą. wewnętrznie stosowany w nieżycie żołądka i jelit, przy wrzodach żołądka, dwunastnicy i jelit. Soki i żel z aloesu działają kojąco na bolesne zapalenia jamy ustnej spowodowane chemioterapią. Aloes przyspiesz proces zdrowienia przez pobudzanie mechanizmów obronnych organizmu.
Monokoncentrat Ananas
Fitokompleks całkowity z Ananasa otrzymuje się z dojrzałego owocostanu tej tropikalnej rośliny. Obecna substancja czynna to bromelina, enzymatyczny kompleks proteolityczny, znany ze swojego dobroczynnego działania na organizm człowieka.
Rygorystyczna selekcja surowca i systematyczna kontrola jakości oraz próby analityczne w
laboratorium podczas całego procesu produkcji, gwarantują standaryzację produktu, uwzględniając charakterystyczne pochodzenie fitokompleksu bez dodatku chemicznych środków wypełniających.
Proszek z owocostanu ananasa (Ananas sativus), żelatyna.

Dodatkowe informacje z ogólnie dostępnej wiedzy
Zawiera aktywne enzymy najbardziej znana jest bromelaina, enzym trawiący białko. Pobudza tworzenie prostaglandyn przeciwzapalnych, zmniejsza ból i przyspiesza gojenie ran i dziąseł po zabiegach dentystycznych. Przydatna po kontuzjach sportowych. Może być pomocna w reumatoidalnym zapaleniu stawów. Pomaga w przyswajaniu przez organizm antybiotyków. Przeciwdziała nadmiernej lepkości płytek krwi, zmniejszając ryzyko powstawania zakrzepów. Regularnie stosowana z magnezem i potasem zmniejsza ryzyko zawału serca. Ze względu na dużą zawartość błonnika  o właściwościach sycących i łagodnie przeczyszczających ekstrakty z łodygi ananasa stosuje się tradycyjnie jako preparat pomocniczy do walki z nadwaga oczywiście w połączeniu ze zrównoważoną dietą i zwiększoną aktywnością fizyczną.


Monokoncentrat Czosnek
Monokoncentrat całkowity z czosnku zawiera wszystkie substancje aktywne, naturalnie obecne w cebuli tej rośliny, tradycyjnie używanej dzięki swoim dobroczynnym właściwościom. Dla zagwarantowania całego kompleksu substancji czynnych obecnych w cebuli czosnku, dział Badań i Rozwoju Aboca w innowacyjnym procesie technologicznym połączył ekstrakt liofilizowany z fitokompleksem całkowitym (ekstrakt suchy i proszek z czosnku). Fitokompleks całkowity to gwarancja wysokiego stężenia substancji czynnych, całkowitości i integralności składników rośliny obecnych w stanie naturalnym oraz braku dodatków chemicznych.
Rygorystyczna selekcja surowca i systematyczna kontrola jakości oraz próby analityczne w
laboratorium podczas całego procesu produkcji, gwarantują najwyższą jakość produktu.
Koncentrat całkowity z cebulek czosnku

Czosnek wg  książki „Prawie wszystko o ziołach” Mateusz Emanuel Sanderski
Czosnek jako znana i ceniona od niepamiętnych czasów roślina przyprawowa i lecznicza. Wskazuje działanie antyseptyczne, czyli niszczące drobnoustroje, działa bakteriobójczo, żółciopędnie, przeciwmiażdżycowo, przeciwwirusowo, przeciwpasożytniczo, przeciwgrzybiczno. Ponadto obniża ciśnienie krwi, poziom cholesterolu we krwi. Wykazuje silniejsze działanie bakteriobójcze od penicyliny i jej pochodnych. Badania wykazały, że hamuje rozwój wielu niebezpiecznych bakterii min. gronkowca złocistego, paciorkowców, pałeczek okrężnicy, otoczkowców, tych , które są bardzo oporne na działanie antybiotyków, nie niszcząc przy tym naturalnej flory bakteryjnej. Zalecany w infekcjach górnych dróg oddechowych, odleżynach, grzybicach i w profilaktyce.


Monokoncentrat Karczoch Zwyczajny
Koncentrat całkowity z karczocha zwyczajnego zawiera wszystkie substancje aktywne naturalnie obecne w liściach tej rośliny, znane ze swojego dobroczynnego działania na organizm człowieka.
Dla zagwarantowania całego kompleksu substancji czynnych obecnych w liściach karczocha, dział Badań i Rozwoju Aboca w innowacyjnym procesie technologicznym połączył ekstrakt liofilizowany z fitokompleksem całkowitym. To unikalne połączenie zapewnia najwyższą jakość produktu.
Sproszkowane liście karczocha (Cynara scolymus)*, liofilizowany ekstrakt z liści karczocha zwyczajnego (Cynara scolymus)*, żelatyna.

Karczoch zwyczajny   wg  książki „Prawie wszystko o ziołach” Mateusz Emanuel Sanderski
Liście i ziele działają żółciopędnie, żółciotwórczo, wspomagają wytwarzanie i przepływ żółci przez wątrobę i drogi żółciowe. ponadto działa moczopędnie, przeciwmiażdżycowo, obniża poziom tłuszczów i cholesterolu we krwi. zapobiega miażdżycy tętnic, zwiększa wydalanie moczu i usuwanie toksycznych produktów przemiany materii. Działa ochronnie na wątrobę, posiada właściwości regenerowania miąszu wątroby.

Moje 3 grosze: Karczoch w połączeniu z ostropestem plamistym (z niego jest robiony znany preparat Sylimarol), świetnie obniża poziom trójglicerydów i cholesterolu we krwi. Należy stosować 2-3 miesiące i zrobić kontrolne badania.

Monokoncentrat Mniszek Lekarski
Koncentrat całkowity z mniszka lekarskiego zawiera wszystkie substancje aktywne naturalnie obecne w korzeniu tej rośliny, znane ze swojego dobroczynnego działania na organizm człowieka.
Dla zagwarantowania całego kompleksu substancji czynnych obecnych w korzeniu mniszka, dział Badań i Rozwoju Aboca w innowacyjnym procesie technologicznym połączył ekstrakt liofilizowany z fitokompleksem całkowitym.
To unikalne połączenie zapewnia: standaryzację i wysokie stężenie substancji czynnych.

Mniszek lekarski wg  książki „Prawie wszystko o ziołach” Mateusz Emanuel Sanderski
Mniszek lekarski działa pobudzająco na wytwarzanie żółci przez wątrobę, ułatwia trawienie, działa moczopędnie, odtruwająco i oczyszcza organizm ze szkodliwych produktów przemiany materii. Wykazuje działanie rozkurczające, przeciwcukrzycowe, zwiększa odporność organizmu, pobudza wydzielanie soków żołądkowych i obniża poziom cukru we krwi. We współczesnym zielarstwie stosowany jest w: schorzeniach wątroby i pęcherzyka żółciowego, szczególnie po wirusowym zapaleniu wątroby, zabiegach operacyjnych na drogach żółciowych i w początkowym stadium kamicy żółciowej. Działa moczopędnie w chorobach nerek, pomocniczo w reumatyzmie i chorobach skóry, w zaburzeniach trawiennych przy niedostatecznym wydzielaniu soków żołądkowych, jako lek przeciwcukrzycowy we wczesnych stadiach cukrzycy. Sok mleczny ze świeżego ziela stosowany do smarowania hamuje wzrost brodawek i kurzajek.

Monokoncentrat Olej z Wiesiołka
Olej z wiesiołka zawiera w swojej formule prostej do spożycia substancje czynne, które są obecne w nasionach tej rośliny, znane ze swojego dobroczynnego działania na organizm człowieka. Frakcja olejowa dojrzałych nasion zawiera kwas gamma linolenowy (GLA),wielonienasycony kwas z serii omega -6 , który jest produkowany przez organizm tylko w minimalnych ilościach i musi być dostarczany poprzez dietę.
Olej z Wiesiołka otrzymuje się poprzez tłoczenie na zimno nasion, bez dodatku rozpuszczalników chemicznych , w celu zapewnienia jedności wszystkich substancji czynnych i właściwości organoleptycznych frakcji olejowej.
Olej z nasion wiesiołka (Oenothera biennia)

Olej z wiesiołka wg  książki „Prawie wszystko o ziołach” Mateusz Emanuel Sanderski
Zawiera Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe (NNKT), które mają podstawowe znaczenie w przypadku zaburzeń pracy gruczołów wydzielania wewnętrznego, które są regulatorami podstawowych procesów życiowych. Ma zastosowanie w leczeniu chorób alergicznych skóry, egzemie, trądziku, łuszczycy, reumatoidalnym zapaleniu stawów, początkowym leczeniu stwardnienia rozsianego. Daje dobre efekty lecznicze w przewlekłych stanach zapalnych wątroby i przewodu pokarmowego, a także w nawracających zakażeniach dróg oddechowych, szczególnie powstających na tle alergicznym. Polecany w zaburzeniach przemiany tłuszczowej jak miażdżyca i w zaburzeniach ośrodkowego układu nerwowego np. nadpobudliwość u dzieci i młodzieży.
 Szczególnie polecany dla kobiet w okresie okołomiesiączkowym, znosi nieprzyjemne odczucia związane z tym szczególnym stanem, reguluje pracę hormonów u kobiet.

Monokoncentrat Skrzyp Olbrzymi
Koncentrat całkowity ze skrzypu olbrzymiego zawiera wszystkie substancje aktywne naturalnie obecne w pędach naziemnych tej rośliny, znane ze swojego dobroczynnego działania na organizm człowieka. Dla zagwarantowania całego kompleksu substancji czynnych obecnych w pędach naziemnych, dział Badań i Rozwoju Aboca w innowacyjnym procesie technologicznym połączył ekstrakt liofilizowany z fitokompleksem całkowitym.
To unikalne połączenie zapewnia standaryzację i wysokie stężenie substancji czynnych.
Koncentrat całkowity ze skrzypu olbrzymiego charakteryzuje więc miano grupy obecnych składników: flawonoidów całkowitych wyrażonych jako izokwercetyna.
Sroszkowane pędy płonne skrzypu olbrzymiego (Equisetum telmateja)*,liofilizowany ekstrakt z pędów płonnych skrzypu (Equisetum telmateja)*, żelatyna.
Skrzyp polny wg  książki „Prawie wszystko o ziołach” Mateusz Emanuel Sanderski
Właściwości skrzypu znane są już od  starożytności. Przyspiesza gojenie ran, hamuje krwawienia narządów wewnętrznych, działa leczniczo na drogi moczowe, jako środek przeciwdziałający wypadaniu włosów, przez dużą zawartość naturalnej roślinnej krzemionki. We współczesnym zielarstwie ma zastosowanie jako preparat moczopędny, wzmacniający, uszczelniający naczynia krwionośne, ma działanie krwiotwórcze, przeciwreumatyczne, pobudzające przemianę materii, odtruwające, przyspieszające gojenie się ran, przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Stosowany w chorobach dróg moczowych i przewodu pokarmowego.
 Monokoncentrat Żeń-Szeń
Koncentrat całkowity z żeń-szenia zawiera wszystkie substancje aktywne naturalnie obecne w korzeniach tej rośliny, znane ze swojego dobroczynnego działania na organizm człowieka.
Dla zagwarantowania całego kompleksu substancji czynnych obecnych w korzeniu żeń-szenia, dział Badań i Rozwoju Aboca w innowacyjnym procesie technologicznym połączył ekstrakt liofilizowany z fitokompleksem całkowitym. To unikalne połączenie zapewnia standaryzację i wysokie stężenie substancji czynnych. Koncentrat Całkowity Żeń-szeń jest charakteryzowany poprzez miano głównych składników: ginsenozydów całkowitych.
Przed stosowaniem produktów zawierających żeń-szeń, u osób cierpiących na schorzenia układu sercowo-naczyniowego i z nadciśnieniem konieczna jest konsultacja z lekarzem.
Sproszkowany korzeń żeń-szenia (Panax ginseng), żelatyna, liofilizowany ekstrakt z korzenia żeń-szenia (Panax ginseng).

Żeń –szeń  wg  książki „Prawie wszystko o ziołach” Mateusz Emanuel Sanderski
Żadna roślina w świecie nie jest otoczona tyloma legendami i sprzecznościami i nie osiągnęła takiej sławy. Niestety wysoka cena tego ziela spowodowała, że wprowadzono wiele jego gorszej jakości substytutów. W medycynie Wschodu stosowany od ponad 5000lat. Nauka potwierdziła wiele jego właściwości leczniczych min. poprawiające samopoczucie, zwiększające witalność, poprawiające koncentrację ludzkiego organizmu. Potrafi łagodzić depresje spowodowane przemęczeniem i osłabieniem. Wspomaga mechanizmy obronne organizmu. Ginsenozydy działają pobudzająco na psychikę człowieka, podnoszą kondycję fizyczną i sprawność seksualną. Ponadto odtruwa organizm, obniża poziom cukru we krwi, pobudza pracę serca – dlatego nie zalecany osobom z nadciśnieniem tętniczym. W geriatrii opóźniają procesy starzenia i poprawiają pamięć.

Monokoncentrat Zielona Herbata
Koncentrat całkowity z zielonej herbaty zawiera wszystkie substancje aktywne naturalnie obecne w liściach tej rośliny, znane ze swojego dobroczynnego działania na organizm człowieka. Dla zagwarantowania całego kompleksu substancji czynnych obecnych w liściach zielonej herbaty, dział Badań i Rozwoju Aboca w innowacyjnym procesie technologicznym połączył ekstrakt liofilizowany z fitokompleksem całkowitym. To unikalne połączenie zapewnia standaryzację i wysokie stężenie substancji czynnych.
Sproszkowane liście zielonej herbaty* (Camelia sinensis), liofilizowany ekstrakt z liści zielonej herbaty* (Camelia sinensis), żelatyna.
Zielona herbata wg  ogólnie dostępnej wiedzy
Znana z wszechstronnych właściwości zielona herbata wpływa korzystnie na pracę całego organizmu. Ma działanie odtruwające, oczyszczające i silne przeciwutleniające i przeciwzapalne. Jest silnym antyoksydantem czyli działa przeciwstarzeniowo niszcząc uszkodzone komórki naszego organizmu. Wykazuje działanie lekko moczopędne. Zawiera wiele minerałów i substancji biologicznie czynnych, mających szczególne zastosowanie w prewencji chorób sercowo-naczyniowych, obniża poziom ryzyka zawałów i udarów. Obniża poziom złego cholesterolu,  wpływa ochronnie na wątrobę. Przyspiesz metabolizm tłuszczów i działa odchudzająco. Stosowana w profilaktyce przeciwnowotworowej. Nie powinno się stosować z lekami przeciwkrzepliwymi.

Natura Mix –mleczko pszczele w postaci liofilizatu w saszetkach
Bioaktywator energii. Natura Mix wsparcie ma działanie wzmacniająco regenerujące, dzięki fitokompleksom roślinnym, które dostarczają składników aktywnych, oligoelementów minerałów i innych substancji biologicznie aktywnych, które pozostając w synergii, pomagają w aktywacji procesów energetycznych organizmu, procesach enzymatycznych i metabolicznych, wspomagając również odpowiednią ochronę antyoksydacyjną.

Specjalne liofilizowane mleczko pszczele Aboca (odpowiada 600 mg świeżego mleczka pszczelego), obecne w saszetkach rozpuszczalnych natura Mix wsparcie, produkowane jest na wolnych od zanieczyszczeń obszarach i przy wykorzystaniu naturalnych technik pszczelarskich.
Formuła wzbogacona jest liofilizowanym ekstraktem z kiełków pszenicy i słodem, oraz liofilizowanym sokiem z czarnej borówki, który chroni komórki przed stresem oksydacyjnym; formułę dopełnia liofilizowany sok z aceroli o działaniu wzmacniającym.
Dzięki swojej charakterystyce, saszetki rozpuszczalne Natura Mix wsparcie przeznaczone są dla osób, które potrzebują naturalnego wzmocnienia w okresach osłabienia, dla dzieci i młodzieży w okresach przesilenia i dla ogólnego wsparcia w okresie dorastania i rozwoju.
Natura Mix wsparcie nie zawiera składników, które mogłyby powodować pobudliwość lub przeszkadzać w śnie.

Zaleca się spożycie jednej saszetki na dzień, najlepiej rano, w przypadku dzieci poniżej 6 lat i dwóch saszetek na dzień, w przypadku dzieci powyżej 6 lat i dorosłych.
Zawartość saszetki może być rozpuszczona bezpośrednio w ustach lub zażyta po rozpuszczeniu w wodzie, sokach owocowych lub jogurcie.

Zawiera: cukier trzcinowy, korzeń cykorii podróżnika (Cichorium intybus), liofilizowany sok z borówki czarnej, (Vaccinium myrtillus), liofilizowane mleczko pszczele, liofilizowany sok z owoców aceroli (Malpighia punicifolia), suchy ekstrakt słodowy (Hordeum vulgare), naturalny aromat, liofilizowany ekstrakt z kiełków pszenicy (Triticum vulgare).

Ruscoven bio żel
Dla dobrej kondycji nóg - z ruszczykiem, kasztanowcem, wąkrotą i winoroślą. Skuteczność RuscoVen bioŻel opiera się na funkcjonalnej synergii liofilizowanych ekstraktów z ruszczyka i kasztanowca z wodno-alkoholowymi ekstraktami z winorośli i wąkroty, które po rozpuszczeniu w wodnym roztworze ze śluzów prawoślazu, zapewniają wysokie stężenie substancji czynnych. Z tego powodu RuscoVen bioŻel nadaje skórze jędrność i elastyczność i zmniejsza uczucie ciężkich nóg, przede wszystkim pod koniec dnia. Skład produktu uzupełnia olejek eteryczny z mięty o działaniu odświeżającym.

Moje 3 grosze: Preparat uwalnia się przez kilka godzin po posmarowaniu przez co daje uczucie komfortu przez długi czas po posmarowaniu.


Ruscoven Kapsułki

Dla dobrej kondycji nóg. Dzięki obecności liofilizowanych wyciągów z ruszczyka i wąkrotki, codzienne przyjmowanie Ruscoven plus Kapsułki zapewnia dostarczenie naturalnych substancji czynnych, sprzyjających funkcjonowaniu mikrokrążenia. Uzupełnieniem formuły produktu są koncentraty całkowite z oczaru i winorośli, czyli z roślin, które pozytywnie wpływają na utrzymanie dobrej kondycji nóg. Może być stosowany u Osów zażywających leki rozrzedzające krew.


Salvigol Bio - spray

Chroni i łagodzi podrażnione gardło. Salvigol Spray to specjalny produkt wspomagający o działaniu ochronnym, stosowany w celu łagodzenia podrażnienia w obrębie gardła; przynosi ulgę w występujących w takich wypadkach objawach, suchości, pieczenia oraz trudności przy przełykaniu. Salvigol Spray tworzą składniki z upraw biologicznych i wyłącznie funkcjonalne substancje roślinne wytworzone dzięki innowacyjnemu procesowi ekstrakcji i koncentracji.


Salvigol Bio - tabletki

Chroni i łagodzi podrażnione gardło. Salvigol tabletki to specjalny produkt wspomagający o działaniu ochronnym, stosowany w celu łagodzenia stanów podrażnienia w obrębie gardła; przynosi ulgę w występujących w takich wypadkach objawach, suchości, pieczenia oraz trudności przy przełykaniu. Salvigol tabletki tworzą składniki z upraw biologicznych i wyłącznie funkcjonalne substancje roślinne wytworzone dzięki innowacyjnemu procesowi ekstrakcji i koncentracji. Tabletka działa najlepiej, jeżeli rozpuszcza się ją powoli w ustach.

Zawiera w swoim składzie: cukier trzcinowy *; inulina z korzenia cykorii; miód liofilizowany *; liofilizowany wielofrakcyjny wyciąg z liści szałwii lekarskiej (Salvidol 2-LMF)* ; żel z liści aloesu zwyczajnego, poddany procesowi dehydratacji* ; liofilizowany ekstrakt z mirry; naturalny aromat miętowy; naturalne aromaty z olejków esencjonalnych z : mięty pieprzowej, cynamonowca.
*składniki pochodzące z Upraw Biologicznych


Salvigol Bio Pediatric - tabletki

Chroni i łagodzi podrażnione gardło. Salvigol pediatric tabletki dla dzieci to specjalny produkt
wspomagający o działaniu ochronnym, stosowany w celu łagodzenia stanów podrażnienia w obrębie gardła; przynosi ulgę w występujących w takich wypadkach objawach, suchości, pieczenia oraz trudności przy przełykaniu. Salvigol pediatric tabletki dla dzieci tworzą składniki z upraw biologicznych i wyłącznie funkcjonalne substancje roślinne wytworzone dzięki innowacyjnemu procesowi ekstrakcji i koncentracji.
Dla dzieci od 3 lat. Nie stosować u dzieci, które nie potrafią pozostawić tabletki do powolnego rozpuszczenia się w ustach.
Sedivitax herbata

Z ekstraktem Passiflò 2-LMF. Sedivitax herbata została opracowana w celu wspomagania snu i poprawy jego jakości. Produkt może być stosowany również w ciągu dnia, aby zmniejszyć napięcie i uzyskać uczucie relaksu. To podwójne działanie jest bardzo ważne dla uzyskania snu fizjologicznego, który nadchodzi, gdy organizm jest w stanie utrzymać zrównoważony stan spokoju, również w ciągu dnia, tak aby wieczorem być gotowym do nocnego odpoczynku. Istnieje wiele czynników w codziennym życiu, przyczyniających się do powstawania stresu, który z kolei doprowadza organizm do stanu zwiększonego czuwania, przeszkadzającego w zaśnięciu i utrzymaniu snu.
Działanie Sedivitax herbaty polega na synergicznym połączeniu melisy z liofilizowanymi ekstraktami rumianku i w szczególności opatentowanego kompleksu Passiflò2-LMF, uzyskanego z połączenia dwóch frakcji ekstraktów o wysokiej zawartości flawonoidów, które wydobywają znane właściwości passiflory, rozluźniające i wspomagające sen.

Sedivitax 30 Kapsułek

Z ekstraktem Passiflò 2-LMF. Sedivitax w kapsułkach został opracowany w celu wspomagania snu i poprawy jego jakości. Produkt może być stosowany również w ciągu dnia, aby zmniejszyć napięcie i uzyskać uczucie relaksu. To podwójne działanie jest bardzo ważne dla uzyskania snu fizjologicznego, który nadchodzi, gdy organizm jest w stanie utrzymać zrównoważony stan spokoju, również w ciągu dnia, tak aby wieczorem być gotowym do nocnego odpoczynku. Istnieje wiele czynników w codziennym życiu, przyczyniających się do powstawania stresu, który z kolei doprowadza organizm do stanu zwiększonego czuwania, przeszkadzającego w zaśnięciu i utrzymaniu snu.
Działanie kapsułek Sedivitax polega na synergicznym połączeniu liofilizowanych ekstraktów z kozłka, melisy i eszolcji kalifornijskiej, a w szczególności opatentowanego kompleksu Passiflò2-LMF, uzyskanego z połączenia dwóch frakcji ekstraktów o wysokiej zawartości flawonoidów, które wydobywają znane właściwości passiflory, rozluźniające i wspomagające sen. Zaleca się spożycie: 2 lub 3 kapsułek wieczorem, w celu ułatwienia zasypiania i poprawy jakości snu; gdy to konieczne, zaleca się spożycie 1 kapsułki rano, aby złagodzić napięcie w ciągu dnia i uzyskać uczucie relaksu.

Zaleca się rozpoczęcie od minimalnych dawek, zwiększając je w razie potrzeby, biorąc pod uwagę, że działanie może się zmieniać w zależności od indywidualnej wrażliwości.

 Sedivitax Krople

Z ekstraktem Passiflò 2-LMF. Sedivitax krople został opracowany w celu wspomagania snu i poprawy jego jakości. Produkt może być stosowany również w ciągu dnia, aby zmniejszyć napięcie i uzyskać uczucie relaksu. To podwójne działanie jest bardzo ważne dla uzyskania snu fizjologicznego, który nadchodzi, gdy organizm jest w stanie utrzymać zrównoważony stan spokoju, również w ciągu dnia, tak aby wieczorem być gotowym do nocnego odpoczynku. Istnieje wiele czynników w codziennym życiu, przyczyniających sie do powstawania stresu, który z kolei doprowadza organizm do stanu zwiększonego czuwania, przeszkadzającego w zaśnięciu i utrzymaniu snu. Działanie kropli Sedivitax polega na synergicznym polaczeniu liofilizowanych ekstraktów z kozłka, melisy i eszolcji kalifornijskiej, a w szczególności opatentowanego kompleksu Passiflò2-LMF, uzyskanego z polaczenia dwóch frakcji ekstraktów o wysokiej zawartości flawonoidów, które wydobywają znane właściwości passiflory, rozluźniające i wspomagające sen.


Sollievo

Dla usprawnienia fizjologicznego pasażu jelitowego. Szczególna technologia produkcji tabletek bez substancji pomocniczych firmy Aboca pozwala na przygotowanie tabletek Sollievo z zastosowaniem wyłącznie roślinnych składników czynnych obecnych w recepturze, bez dodawania substancji syntetycznych. Za pomocą pary, fitokompleksy zawarte w recepturze, przekształcane są w
"granulki", które mogą być ściśnięte do postaci tabletki bez konieczności dodawania substancji pomocniczych.
Dzięki temu innowacyjnemu procesowi, tabletki Sollievo to w pełni naturalny produkt otrzymany z wyselekcjonowanych surowców, dostarczający substancji czynnych, przydatnych dla fizjologicznego pasażu jelitowego.
Tabletki Sollievo to wyłączna receptura oparta na badaniach i stworzona przez laboratoria Badań i Rozwoju Aboca, ze 100% zastosowaniem naturalnych substancji czynnych, bez dodatku substancji pomocniczych. Tabletki Sollievo dla usprawnienia fizjologicznego pasażu jelitowego.

Zawiera: sproszkowane liście senesu wąskolistnego (Cassia angustifolia), sok z aloesu uzbrojonego (Aloe ferox), sproszkowany korzeń mniszka lekarskiego (Taraxacum officinale), sproszkowany korzeń cykorii podróżnika (Cichorium intybus), sproszkowane owoce kopru włoskiego (Foeniculum vulgare), sproszkowane owoce kminku zwyczajnego (Carum carvi), sproszkowane liście orczy boldo (Peumus boldus), sproszkowane owoce kminu rzymskiego (Cuminum cyminum), olejek eteryczny z kopru włoskiego (Foeniculum vulgare).


Informacje pochodzą z książki: Prawie wszystko o ziołach” Mateusz Emanuel Sanderski

 i strony internetowej: http://www.aboca.com/pl


Moje 3 grosze: Uf, nareszcie koniec, ten post był najtrudniejszy, zjął mi prawie cały dzień z przerwami ma czynności domowe, ale mam nadzieję, że było wartoJ


4 komentarze:

 1. Klaudia! Jestem pełna podziwu za ten wpis:) Ja nigdy tak obszernego i wyczerpującego temat nie zrobiłam;)
  A produkty Aboca oczywiście polecam, bo są rewelacyjne. Zarówno pod względem działania jak i składu.

  OdpowiedzUsuń
 2. I proszę Cię, byś zrobiła wpis o podkładach Logony. Na ostatnim spotkaniu Dzielnych Niewiast Iza pytała o ten fluid. Obiecałam, ze wpis się pojawi;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Postaram się w następnej kolejności czyli niebawem.

   Usuń
 3. Świetnie opracowane materiały, bardzo dziękuję i proszę o więcej ;) Jestem zainteresowana w szczególności tematem gojenia i pielęgnacji ran. Dużo czytam ostatnio o tym i dowiedziałam się o substancji, która działa niezwykle dobroczynnie na wszelkiego rodzaju rany, także te trudno gojące się. Mowa o karnozynie. Może udałoby się poświęcić osobny wpis na ten temat? Karnozyna to doskonałe wsparcie dla osób, które borykają się lub są zagrożone odleżynami i innymi problematycznymi ranami. Jej zastosowanie jest dużo szersze. Polecana jest też sportowcom, osobom aktywnym fizycznie, chorym na cukrzycę 2 typu czy też wegeterianom oraz osobom, które nie mogą jeść mięsa. Warto wiedzieć o tym, polecam wszystkim zainteresowanym.

  OdpowiedzUsuń