Blog ten jest formą strony internetowej sklepu Zielarsko-Medycznego "Mniszek", który prowadzę od kilku lat w Tarnowie. Będę go systematycznie uzupełniać informacjami dotyczącymi asortymentu sklepu, zasadami zdrowego odżywiania, wzmacniania odporności organizmu oraz jego oczyszczania. Blog jest także formą mojej odpowiedzi na liczne pytania, które otrzymują drogą mailową na adres sklepu. Często dotyczą one podobnych zagadnień. Pomyślałam, że dobrze by była taka przestrzeń, w której mogłabym te tematy poruszać. Życzę wszystkim Czytelnikom "Mniszka", by poczuli się jak w swoim ulubionym sklepiku.

sobota, 19 listopada 2022

Kolagen-odmłodzenie stawów i piękna skóra

Kolagen- czy nam potrzebny i po co?

Tak potrzebny, a nawet niezbędny. To  białko, które stanowi 30% wszystkich białek w organizmie. Kolagen typu I buduje ścięgna, kości, skórę i tkankę podskórną. Kolagen III obecny jest w skórze, mięśniach i naczyniach. Młody organizm ma zdolność odtwarzania kolagenu, natomiast z wiekiem stopniowo zanika ta zdolność. Po 25r.ż. zaczyna się powolny proces utraty kolagenu,  a po 50r.ż. gwałtownie spada, zaczynają skrzypieć stawy, starzeje się skóra. Co zatem zrobić?

 Najłatwiej zastosować suplementację, która zapewni poprawę kondycji, zwiększy wytrzymałość tkanek, lepsze napięcie i elastyczność skóry.  Polska firma Osavi wyprodukowała bardzo dobrej jakości kolageny. Kolagen w formie proszku, w postaci łatwo przyswajalnych peptydów kolagenowych o neutralnym smaku, który można dodać do ulubionego napoju: wody, soku, kawy, koktajlu czy jako dodatek do posiłku.  W zależności od rodzaju, zawiera 18 niezbędnych aminokwasów w tym podstawowe aminokwasy budulcowe kolagenu: glicynę, prolinę i hydroksyprolinę, witaminę c, dziką różę, miedź czy cynk.

 Zapraszamy na zakupy:)

 


Materiały i informacje pochodzą ze strony zawarte w linku poniżej:

https://osavi.com/pl/produkty.html

https://osavi.com/pl/kolagen-typu-i-iii-300-gramow.html

https://osavi.com/pl/kolagen-sciegna-i-wiezadla-150-9-gramow.html

https://osavi.com/pl/kolagen-stawy-i-kosci-153-gramow.html

https://osavi.com/pl/kolagen-wlosy-skora-i-paznokcie-150-gramow.html

Opracowała:

KW

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz