Blog ten jest formą strony internetowej sklepu Zielarsko-Medycznego "Mniszek", który prowadzę od kilku lat w Tarnowie. Będę go systematycznie uzupełniać informacjami dotyczącymi asortymentu sklepu, zasadami zdrowego odżywiania, wzmacniania odporności organizmu oraz jego oczyszczania. Blog jest także formą mojej odpowiedzi na liczne pytania, które otrzymują drogą mailową na adres sklepu. Często dotyczą one podobnych zagadnień. Pomyślałam, że dobrze by była taka przestrzeń, w której mogłabym te tematy poruszać. Życzę wszystkim Czytelnikom "Mniszka", by poczuli się jak w swoim ulubionym sklepiku.

wtorek, 20 grudnia 2016

Whey to go - białka serwatkowe najwyższej jakości

Od kilku lat współpracuję z firmą Solgar i nigdy mnie nie zawiodła. Tym razem wyprodukowała Whey to go czyli  wysoce skuteczny i zaawansowany naukowo suplement białek serwatkowych. Na co dzień spożywamy dużo białek, ale bardzo ważna jest ich jakość i przyswajalność oraz wykorzystanie przez organizm. Wraz z wiekiem tracimy powoli swoją masę mięśniową (sarkopenia), co powoduje spadek naszej sprawności fizycznej. Proces ten zaczyna się powoli po 30r.ż.i do 50r.ż. przebiega powoli, natomiast osoby po 60r.ż. tracą -30% masy mięśniowej, a po 80r.ż. nawet i 50% . Proces ten jednak  można  spowolnić przez odpowiednią dietę, ćwiczenia i właśnie dobre odżywki białkowe. 

 
Codziennie potrzebujemy dostarczyć do naszego organizmu 20 aminokwasów, 12 z nich potrafimy wyprodukować sami, a 8 musimy dostarczyć z pożywieniem w odpowiednich proporcjach (serwatka, jaja, mleko, ser, groch). Śniadanie bogate w białko powinno się zjadać na dobry początek dnia, bo jak przysłowie mówi: „śniadanie zjedz jak cesarz…” Dobre białko zjedzone rano sprzyja dobrej sylwetce, pomaga w odchudzaniu.  Wiele ludzi nie je śniadań i są już wyczerpani w środku dnia, nie mają paliwa do dobrego dalszego funkcjonowania.  Na samej kawie i słodyczach daleko nie da się zajechać, a  na przyszłość serwuje  powstawanie otyłości.
 
Preparat Whey to go wzbogacony jest dodatkowo o dwa cenne składniki: L-Glutaminę i BCAA w postaci wolnej. L-Glutamina jest aminokwasem najpowszechniej występującym w organizmie, odgrywającym kluczową rolę w metabolizmie oraz utrzymaniu mięśni w dobrej kondycji, zapobiega utracie masy mięśniowej po urazach, operacjach i przy dużych obciążeniach.
BCAA, a w szczególności izoleucyna, leucyna i walina są podstawowymi aminokwasami zaangażowanymi w dostarczanie paliwa  mięśniom w warunkach stresu i przy zwiększonym  metabolizmie mięśni.
 
 
Badacze z Uniwersytetu Teksasu w swojej pracy „Dietetyczne rekomendacje protein i prewencja sarkopenii” sugerują prostą zasadę: „By zmaksymalizować syntezę białek mięśniowych u osób starszych sugerujemy plan dietetyczny, który uwzględnia 25-30 g wysokiej jakości protein w każdym posiłku”
Artykuł przygotowano na podstawie:

2 komentarze:

 1. Witam mam pytanie co mogę podawać dziecku 8 letniemu które nie chce jeść mięsa w sensie jakie substytuty dla wegetarian lub na apetyt?
  czy kwasy omega 3 z solgar są rzeczywiście lepsze niż inne obecnie podaję eye q
  czy witamina c z solgar wpływa również na cerę? lepsz jest tysiączka czy ta z aceroli
  ? dziękuję za odpowiedź pozdrawiam Edyta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zamiast mięsa można podawać różnego rodzaju produkty grochowate: soczewicę, cieciorkę, różne groszki. Można dodawać do zup, zrobić puree jak z ziemniaków, pasty do chleba, które smakują podobnie jak dobry pasztet. Aby poprawił się apetyt to można podać gorzkie zioła lub gotowy preparat na odrobaczanie, po takiej kuracji organizm się oczyszcza, odrobacza i poprawia się apetyt. Solgar ma bardzo dobre preparaty, możliwie jak najmniej przetworzone, omegi są nieutleniane. Każda witamina C poprawia skórę ponieważ stymuluje produkcję kolagenu, a on odpowiada za jędrną i zdrową skórę. Z aceroli wit C się inaczej wchłania bo to jest sproszkowana cała jagoda, natomiast tysiączki to koncentraty z dużo większą dawką wit C. Na co dzień bardzo dobra jest wit C z aceroli do ssania lub połykania, natomiast przy infekcji kiedy zwiększa się zapotrzebowanie na wit C to lepsza większa dawka.

   Usuń