Blog ten jest formą strony internetowej sklepu Zielarsko-Medycznego "Mniszek", który prowadzę od kilku lat w Tarnowie. Będę go systematycznie uzupełniać informacjami dotyczącymi asortymentu sklepu, zasadami zdrowego odżywiania, wzmacniania odporności organizmu oraz jego oczyszczania. Blog jest także formą mojej odpowiedzi na liczne pytania, które otrzymują drogą mailową na adres sklepu. Często dotyczą one podobnych zagadnień. Pomyślałam, że dobrze by była taka przestrzeń, w której mogłabym te tematy poruszać. Życzę wszystkim Czytelnikom "Mniszka", by poczuli się jak w swoim ulubionym sklepiku.

piątek, 27 lutego 2015

Melilax - nowy, bezpieczny sposób na zaparcia

Zaparcia to zmora naszych czasów spowodowana złym odżywianiem, siedzącym trybem życia, stresem,  powikłaniami po stosowaniu niektórych farmaceutyków, chorobami metabolicznymi, układu endokrynnego, neurologicznymi i chorobami jelit. Dobrze byłoby zmienić dietę na wysokobłonnikową, ale nie zawsze jest to możliwe. Dlatego firma Aboca wymyśliła nowy, dobrze przebadany, bardzo bezpieczny produkt w postaci mikrowlewek na bazie miodu, który oczyszcza jelito, chroniąc błonę śluzową. Produkt niezwykle bezpieczny dedykowany osobom mającym problem z wypróżnieniem, można go stosować u niemowląt, dzieci, ciężarnych, matek karmiących, u osób z chorobami odbytu: szczeliny, hemoroidy. Preparat działa miejscowo nie kolidując z zażywanymi lekami.
 Melilax -  mikrowlewka doodbytnicza dla młodzieży od 12 roku życia i dorosłych, przeznaczona do leczenia zaparć występujących również w przypadku nadwrażliwości trzewnej np. jelita drażliwego czy szczeliny odbytu i hemoroidów. Mikrowlewka oczyszcza jelito zmniejszając podrażnienia i stany zapalne związane z zaparciami.  Melilax działa ochronnie na błonę śluzową odbytu i łagodząco. Zawiera kompleks Promelaksin z miodów spadziowych i nektarowych oraz dziki ślaz i aloes. Połączenie tych substancji przypomina śluz i dzięki swej lepkości chroni błonę śluzową podczas przechodzenia stolca. Produkt może być stosowany przez kobiety w ciąży i matki karmiące. Bardzo dobrze się sprawdza u osób zażywających leki,  których powikłaniem są zaparcia. Osoby takie nie mogą stosować przeczyszczających leków doustnych, aby nie korelowały z innymi zażywanymi farmaceutykami. Melilax działa miejscowo i się nie wchłania.
Mikrowlewkę stosuje się do aplikacji doodbytniczej. Pakowana jest w opakowania zawierające 6 jednorazowych wlewek.
 

 
Melilax pediatric – to także mikrowlewka, dedykowana dla najmłodszych. Zalecana w leczeniu zaparć u dzieci i niemowląt. Szczególnie przydatna u dzieci, które mają zaparcia na tle nerwowym, stresowym lub przy wystąpieniu pojedynczego incydentu zaparcia, a później strachu przed dolegliwościami spowodowanymi bolesnym wypróżnianiem. Melilax pediatric ma działanie wydalające, które zapewnia bodziec rozpoczynający defekację. Śluzy zawarte w preparacie chronią błonę śluzową podczas przechodzenia stolca niwelując pieczenie i ból.
 Rozwiń tekstZwiń tekst
 
http://www.aboca.com/pl/produkty/melilax-0
 
Sollievo – to drugi bardzo dobry preparat w tabletkach, poprawiający fizjologiczny pasaż jelit u dorosłych. Zawiera wyłącznie roślinne składniki tj.: liście senesu, sok z aloesu uzbrojonego, korzeń mniszka lekarskiego, korzeń cykorii podróżnika, owoce kopru włoskiego, owoce kminku zwyczajnego, liście orczy boldo, owoce kminu rzymskiego i olejek z kopru włoskiego. Nie zawiera syntetycznych substancji pomocniczych.
Preparat przeznaczony dla dorosłych w usuwaniu zaparć. Preparat stosuje się doraźnie, w razie potrzeby.
 
Rozwiń tekstZwiń tekst
Rozwiń tekstZwiń tekst
http://www.aboca.com/pl/produkty/sollievo
 
Informacje pochodzą z materiałów informacyjnych, szkolenia i strony internetowej http://www.aboca.com/pl

4 komentarze:

 1. u nas na zaparcia Dicopeg działał. Teraz problem się zakończył i mam nadzieję, że nie wróci ale słyszałem że czarnuszka też pomaga uregulować te problemy ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. U mojego roczniaka pomógł melilax. Kopy nie było od dwóch tygodni. Nie chciał pić dicopegu, przez ten dicopeg zniechecil się i w ogóle nie chciał nic pić. Czopki podawane przez 3 dni po jednym nie pomogły. Dopiero jedna wlewka melilax. Podalam w ggeście rozpaczy, po kilkunastu minutach było szybkie wyróżnienie. Bezbolesne i miękkie. Polecam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Też polecam
  Bezpieczny działa szybko
  Dużo lepiej niż czopki
  Wypróżnienie bezbolesne
  Po prostu rewelacja
  U mojego 2 latka strzał w 10

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja tez polecam, zaaplikowalam mojej 3 latce i po kilku minutach lecielismy do toalety. Nawet nie wiadomo kiedy bylo po sprawie.

  OdpowiedzUsuń