Blog ten jest formą strony internetowej sklepu Zielarsko-Medycznego "Mniszek", który prowadzę od kilku lat w Tarnowie. Będę go systematycznie uzupełniać informacjami dotyczącymi asortymentu sklepu, zasadami zdrowego odżywiania, wzmacniania odporności organizmu oraz jego oczyszczania. Blog jest także formą mojej odpowiedzi na liczne pytania, które otrzymują drogą mailową na adres sklepu. Często dotyczą one podobnych zagadnień. Pomyślałam, że dobrze by była taka przestrzeń, w której mogłabym te tematy poruszać. Życzę wszystkim Czytelnikom "Mniszka", by poczuli się jak w swoim ulubionym sklepiku.

piątek, 9 września 2022

Kwasy omega 3 – po co nam to?

 

O kwasach omega 3 wiemy już naprawdę dużo, ale dzisiaj troszkę powtórki. Dobre kwasy omega 3 to skarb dla zdrowia, ale jeśli są niskiej lub przeciętnej jakości to mogą zrobić więcej szkody niż pożytku. Mogą pochodzić z zanieczyszczonych ryb, mórz, z kiepskich połowów, mogą być skażone metalami ciężkimi i wtedy stan zdrowia się pogarsza, a nie poprawia.  

Dlatego w gąszczu firm i preparatów nawiązaliśmy niedawno współpracę z polską firmą Osavi produkującą bardzo dobrej jakości niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (DHA i EPA) w postaci Omegi -3 Ekstra, wysokoskoncentrowanej pochodzącej z ryb pelagicznych m.in. anchois, sardynek, makreli i tuńczyka pochodzących ze zrównoważonych połowów.

Kwas dekozaheksaenowy (DHA) poprawia funkcjonowanie mózgu, spowalnia proces jego starzenia, poprawia pamięć i koncentrację przy dużym wysiłku intelektualnym, pracy umysłowej i nauce szkolnej. Utrzymuje także wzrok w dobrej kondycji.

Kwas eikozapantaenowy  (EPA) w połączeniu z kwasem dekozaheksaenowym (DHA) poprawiają funkcjonowanie serca i całego układu sercowo-naczyniowego.

Omega 3 z Osavi dostarcza w dużej ilości niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe DHA i EPA w formie wysoko przyswajalnych trójglicerydów o cytrynowym smaku, niwelującym posmak rybi. Każda partia jest badana w niezależnym, akredytowanym laboratorium. Partię każdego produktu można sprawdzić na stronie Osavi.

 

Zapraszamy na zakupy J

 

 


 

 

Opracowanie: KW

Materiały pochodzą ze strony:

https://osavi.com/pl/omega-3-extra-1300-mg-smak-cytrynowy.html

https://osavi.com/pl/

https://osavi.com/pl/sprawdz-suplement

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz