Blog ten jest formą strony internetowej sklepu Zielarsko-Medycznego "Mniszek", który prowadzę od kilku lat w Tarnowie. Będę go systematycznie uzupełniać informacjami dotyczącymi asortymentu sklepu, zasadami zdrowego odżywiania, wzmacniania odporności organizmu oraz jego oczyszczania. Blog jest także formą mojej odpowiedzi na liczne pytania, które otrzymują drogą mailową na adres sklepu. Często dotyczą one podobnych zagadnień. Pomyślałam, że dobrze by była taka przestrzeń, w której mogłabym te tematy poruszać. Życzę wszystkim Czytelnikom "Mniszka", by poczuli się jak w swoim ulubionym sklepiku.

środa, 25 września 2019

Propolis - naturalny antybiotyk z ulaPropolis bezalkoholowy receptury prof. Ryszarda Czarneckiego wrócił po długiej przerwie w nowej odsłonie. Nasz jesienny niezbędnik, przydatny szczególnie dla dzieci jest już w sprzedaży. Firma „Sądecki Bartnik” korzystając z wiedzy prof. Czarneckiego w ramach kontynuacji Jego tradycji, po Jego śmierci,  wznowiła produkcję propolisu bezalkoholowego. Propolis jest produkowany w tym samym laboratorium.  Propolis posiada cenne terapeutyczne właściwości, ma działanie antybakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe. Skutecznie zwalcza bakterie, wirusy i grzyby. Wrażliwość na propolis wykazują gronkowce, paciorkowce, wirusy grypy i opryszczki.  Propolis jest pomocny w wielu dolegliwościach, min. stanach zapalnych gardła, stanach zapalnych górnych i dolnych dróg oddechowych, zapaleniu zatok, dziąseł i jamy ustnej. Dobrze kuruje zmiany skórne i schorzenia przewodu pokarmowego, a ponadto jest świetnym preparatem stosowanym w profilaktyce przeziębień.
Przed użyciem należy wykonać próbę uczuleniową.


Więcej merytorycznych informacji znajdą Państwo w książce pt. „Leczenie chorób wewnętrznych ogólnie dostępnymi produktami pszczelimi w świetle badań klinicznych” autorstwa Bogdana Kędzi i Elżbiety Hołderny-Kędzi. Porusza temat miodu, propolisu, pyłku kwiatowego, pierzgi i mleczka pszczelego. Polecam.


W dniu 21.01.2019r. w wieku 85 lat zmarł prof. Ryszard Czarnecki wielki pasjonat pszczelarstwa 

     i apiterapii zostawiając po sobie wiele cennych receptur. Cześć Jego pamięci!


Autor wpisu: KW

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza