Blog ten jest formą strony internetowej sklepu Zielarsko-Medycznego "Mniszek", który prowadzę od kilku lat w Tarnowie. Będę go systematycznie uzupełniać informacjami dotyczącymi asortymentu sklepu, zasadami zdrowego odżywiania, wzmacniania odporności organizmu oraz jego oczyszczania. Blog jest także formą mojej odpowiedzi na liczne pytania, które otrzymują drogą mailową na adres sklepu. Często dotyczą one podobnych zagadnień. Pomyślałam, że dobrze by była taka przestrzeń, w której mogłabym te tematy poruszać. Życzę wszystkim Czytelnikom "Mniszka", by poczuli się jak w swoim ulubionym sklepiku.

piątek, 7 lipca 2017

Warto przeczytać – polecamy


W ostatnim czasie zakupiłam kilka ciekawych książek, którymi chciałabym się z Państwem podzielić i zachęcić do zakupów. Uważam, że te pozycje powinny się znaleźć w każdej, zdrowej domowej bibliotece. Dwie z nich są napisane przez zawodowych dietetyków, dietoterapeutów i  pasjonatów zdrowego odżywiania: Bożenę Kropkę i Marka Zarębę. Jedna napisana przez mamę -  Julitę Bator, która nie mając już sposobu na choroby swoich dzieci po prostu zmieniła im dietę,  patrząc szczegółowo na to czym ich karmi. Skutki okazały się zadziwiające J
 
 Postępowanie dietetyczne jest najskuteczniejszym i najtańszym, a często głównym sposobem leczenia i zapobiegania wielu schorzeniom – od wad wrodzonych po choroby cywilizacyjne.”
prof. dr hab. n. med. Jerzy Socha
Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”

 
 
Polecane książki:


 
„Zamień chemię na jedzenie”Julita Bator – mama trójki dzieci, zdecydowała się z całą rodziną na eksperyment żywieniowy  zrezygnowała z kupowania szkodliwie przetworzonej żywności. Pokazuje jak jeść bez chemii i nie zbankrutować. W książce zawarła przepisy sprawdzone na swojej rodzinie.
 
 
 
 
„Jaglany detoks” oczyść organizm w 7 dni!– Marek Zaremba – dyplomowany dieto terapeuta, specjalista medycyny komórkowej, medycyny Św. Hildegardy, autor bloga www.gotujzdrowo.com Prowadzi warsztaty kulinarne, kocha gotowanie i wszystko co z nim związane. Autor udowadnia że kasza jaglana to prosta droga do zdrowia fizycznego jak i duchowego, wszystko podlane „kościelnym sosem”. Jaglanka to nie tylko chwilowa moda, ale prosty i tani sposób na zdrowie. Jaglany detoks czas zacząć! W książce zawarł przepisy sprawdzone na swojej rodzinie.
 
 
 
 
„Pokonaj alergię „ Żywienie zdrowego i chorego człowieka – Bożena Kropka – dietetyk, specjalizuje się w diecie przeciwalergicznej, prekursorka diety bezglutenowej,  opracowała autorski program „ Sześć kroków wyjścia z alergii”. Pokazuje związek pomiędzy odpowiednim odżywianiem, a dobrym zdrowiem i niewłaściwym odżywianiem, a chorobą. Książka to niezbędnik dla rodziców dzieci alergicznych z przykładowym jadłospisem, pomocnym przy realizowaniu wskazówek dietetycznych. W książce zawarła przepisy sprawdzone na swojej rodzinie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

1 komentarz:

  1. Ciekawe propozycje :) Ja zdecyduje się na „Zamień chemię na jedzenie”

    OdpowiedzUsuń