Blog ten jest formą strony internetowej sklepu Zielarsko-Medycznego "Mniszek", który prowadzę od kilku lat w Tarnowie. Będę go systematycznie uzupełniać informacjami dotyczącymi asortymentu sklepu, zasadami zdrowego odżywiania, wzmacniania odporności organizmu oraz jego oczyszczania. Blog jest także formą mojej odpowiedzi na liczne pytania, które otrzymują drogą mailową na adres sklepu. Często dotyczą one podobnych zagadnień. Pomyślałam, że dobrze by była taka przestrzeń, w której mogłabym te tematy poruszać. Życzę wszystkim Czytelnikom "Mniszka", by poczuli się jak w swoim ulubionym sklepiku.

piątek, 14 października 2022

Orkisz w pradawnej odmianie teraz eko

 

Z firmą ORvita współpracujemy już wiele lat, to polska, rodzinna firma, która dba o nasze zdrowie, uprawiając bardzo dobrą prastarą odmianę orkiszu Oberkulmer Rotkorn. Jest to odmiana polecana przez Św. Hildegardę z Bingen. Od tego roku już w wersji z ekologicznych, certyfikowanych upraw. Od wielu lat szukałam dobrego orkiszu, wiele firm opisuje ziarno, mąka orkiszowa ale nie podaje z jakiej odmiany orkiszu produkty pochodzą. Firma ORvita ma prawdziwy orkisz prastarej odmiany, taki który wzmacnia naturalne siły obronne organizmu, rozgrzewa, rozwesela, przeciwdziała zakwaszeniu, działa przeciwzapalnie i przeciwalergicznie. W swoim asortymencie posiadamy: ziarno, kasze, grysik, mąkę, makarony, makarony z algami, a także zioła medycyny Św. Hildgardy.

 Orkisz zawiera dobrze przyswajalne białko o innej strukturze niż pszenica, idealną proporcję  nienasyconych kwasów tłuszczowych 3 i 6. Większą niż inne zboża ilość witamin rozpuszczalnych w tłuszczach ADE oraz witaminy rozpuszczalne w wodzie z grupy B. Orkisz ma niższy indeks glikemiczny niż pszenica,  zawiera unikalny składnik rodanid czyli immunostymulator. Ponadto ma działanie terapeutyczne  w wielu chorobach. Jak pisała Św. Hildegarda: „Kto spożywa orkisz, cieszy się mocnym ciałem i zdrową krwią, szczęśliwym umysłem, radością i pogodą ducha”

 

Zapraszamy na zakupy J

 


 

 

 

Opracowanie: KW

Materiały pochodzą ze strony:

https://orvita.pl/

Historia firmy ORvita https://orvita.pl/webpage/orkosz.html

O Orkiszu https://orvita.pl/webpage/o-nas.html


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz