Blog ten jest formą strony internetowej sklepu Zielarsko-Medycznego "Mniszek", który prowadzę od kilku lat w Tarnowie. Będę go systematycznie uzupełniać informacjami dotyczącymi asortymentu sklepu, zasadami zdrowego odżywiania, wzmacniania odporności organizmu oraz jego oczyszczania. Blog jest także formą mojej odpowiedzi na liczne pytania, które otrzymują drogą mailową na adres sklepu. Często dotyczą one podobnych zagadnień. Pomyślałam, że dobrze by była taka przestrzeń, w której mogłabym te tematy poruszać. Życzę wszystkim Czytelnikom "Mniszka", by poczuli się jak w swoim ulubionym sklepiku.

wtorek, 18 września 2018

LenoDiar - szybki sposób na biegunkę Lenodiar to nowy produkt firmy Aboca na biegunkę, a jak wiemy to uciążliwa dolegliwość dla dzieci i dorosłych, która potrafi skomplikować wszystkie plany.  Jest to innowacyjny wyrób medyczny skutecznie działający i wskazany w leczeniu biegunek. Redukuje ataki biegunki uwzględniając przy tym fizjologiczne funkcjonowanie jelit, którym przywraca równowagę, nie powodując zaparć. Zalecany w biegunkach różnego pochodzenia: wirusowego, bakteryjnego, przy biegunce podróżnych, polekowej czy przy grypie. Produkt jest bezpieczny i może być stosowany u dorosłych jak i u maluchów powyżej 1 roku życia.

Dzięki synergii dwóch działań, Lenodiar szybko przywraca prawidłowe funkcjonowanie jelit i równowagę flory bakteryjnej (mikrobiotę).

 

 
Biegunka powstaje w wyniku podrażnienia oraz zapalenia błony śluzowej jelita spowodowanego przez różne czynniki. Charakteryzuje się zwiększeniem wydzielania i/lub ograniczeniem wchłaniania płynów, co jest powiązane ze wzrostem motoryki jelit.
Oprócz dyskomfortu i bólu, biegunka powoduje ryzyko odwodnienia, utraty witamin
i minerałów oraz zaburzenia równowagi flory bakteryjnej jelit.


 

Lenodiar działa dzięki Actitan-F, roślinnemu kompleksowi molekularnemu będącemu owocem badań Aboca, który redukuje ataki biegunki oraz normalizuje konsystencję stolca, sprzyjając szybkiemu przywróceniu równowagi pracy jelit.
Actitan-F przeciwdziała zapaleniu błony śluzowej jelit, jakie pojawia się w przypadku biegunki, dzięki dwóm mechanizmom działania:

·         działanie ochronne, uzyskane poprzez utworzenie powłoki o efekcie bariery, która ogranicza kontakt z mikroorganizmami oraz czynnikami drażniącymi;

·         działanie przeciwutleniające, które przeciwdziała podrażnieniu błony śluzowej.

 

Substancjami czynnymi w Lenodiarze są: Actitan-F, roślinny kompleks molekularny tanin (z Rzepiku pospolitego, Pięciornika Kurzego Ziela) i flawonoidów (z Rumianku).
Mianowany na zawartość całkowitą tanin ≥ 7,8%

 

 

Lenodiar Adult jest wskazany w leczeniu ostrych biegunek różnego pochodzenia (przy infekcjach wirusowych, objawach grypowych charakteryzujących się biegunką, biegunkach jatrogennych spowodowanych przyjmowaniem leków, stanach stresowych, złych  nawykach żywieniowych i nieodpowiednim stylu życia. Polecany także przy  biegunkach podróżnych, zmianach hormonalnych podczas cyklu menstruacyjnego oraz w leczeniu zaostrzeń biegunek przewlekłych (tak jak np. przy IBS – zespole jelita nadwrażliwego), biegunek czynnościowych, chorób  zapalnych jelit, itd. w połączeniu ze specjalnym leczeniem terapeutycznym.
Produkt jest wskazany dla dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia i występuje w kapsułkach.
 

 


Lenodiar Pediatric jest wskazany w leczeniu biegunek różnego pochodzenia ( w czasie infekcji wirusowych, objawów grypowych charakteryzujących się biegunką, biegunkach czynnościowych, biegunkach jatrogennych spowodowanych przyjmowaniem leków, biegunkach podróżnych). Zaleca się podawać dziecku przy biegunce wiekszą ilość płynów w celu uniknięcia ryzyka odwodnienia. Produkt jest wskazany powyżej 1. roku życia i występuje w saszetkach  do rozpuszczenia w 10 ml wody czyli łyżce stołowej.

Lenodiar Pediatric nie zawiera glutenu i ma przyjemnym smaku pochodzący z liofilizowanego soku z borówki czernicy, jeżyn, czarnego bzu, cukru trzcinowego, naturalnego aromatu cytrynowego, olejku eterycznego z cytryny.

 

  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz