Blog ten jest formą strony internetowej sklepu Zielarsko-Medycznego "Mniszek", który prowadzę od kilku lat w Tarnowie. Będę go systematycznie uzupełniać informacjami dotyczącymi asortymentu sklepu, zasadami zdrowego odżywiania, wzmacniania odporności organizmu oraz jego oczyszczania. Blog jest także formą mojej odpowiedzi na liczne pytania, które otrzymują drogą mailową na adres sklepu. Często dotyczą one podobnych zagadnień. Pomyślałam, że dobrze by była taka przestrzeń, w której mogłabym te tematy poruszać. Życzę wszystkim Czytelnikom "Mniszka", by poczuli się jak w swoim ulubionym sklepiku.

poniedziałek, 1 lutego 2016

Czeco – polskie, ekologiczne, ręcznie robione czekolady dla smakoszy i nie tylko

I znowu mamy nowości w naszym sklepiku, tym razem na słodko w postaci prawdziwej, dobrej i smacznej czekolady. Tak o swojej czekoladzie pisze Pani Anna Antczak zwana czekoladziaką „czekolada powinna być jak najprostsza wtedy jest najzdrowsza i rozpływa się w ustach”. Składa się z ekologicznej masy czekoladowej i cukru trzcinowego lub ksylitolu. Smakuje wybornie. Swój  smak i aromat zawdzięcza procesowi wytwarzania, który trwa kilka dni. Tak długo i dokładnie mieszana masa  nabiera odpowiedniej temperatury, staje się lśniąca, gładka i uzyskuje odpowiednią konsystencję. Tak długo trwający proces mieszania nie wymaga dokładania lecytyny sojowej, co jest powszechnie stosowane w wielkim przemyśle czekoladowym. Zapraszamy do smakowania.
 
 
 
Pani Anna jest pasjonatką dobrej, prawdziwej i smacznej czekolady, dlatego zdecydowała się spróbować samodzielnie podołać, jak się okazało wcale nie łatwemu wyzwaniu. Po przestudiowaniu teorii zabrała się do praktykowania uwieńczonego sukcesem. I tak powstała minifabryka  polskiej czekolady w podwarszawskim  Wołominie. Czekolady są już u nas dostępne w formie tabliczek i w formie rozpuszczalnej do picia. Zainteresowanych szczegółami produkcji  prawdziwej 70% czekolady, które zdradza Pani Anna zachęcam do przeczytania załączonego artykułu Agaty Puścikowskiej opublikowanym w Gościu Niedzielnym. Linki poniżej.
 

 
się przyjemnością, a efekty widoczne są już po pierwszym użyciu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz