Blog ten jest formą strony internetowej sklepu Zielarsko-Medycznego "Mniszek", który prowadzę od kilku lat w Tarnowie. Będę go systematycznie uzupełniać informacjami dotyczącymi asortymentu sklepu, zasadami zdrowego odżywiania, wzmacniania odporności organizmu oraz jego oczyszczania. Blog jest także formą mojej odpowiedzi na liczne pytania, które otrzymują drogą mailową na adres sklepu. Często dotyczą one podobnych zagadnień. Pomyślałam, że dobrze by była taka przestrzeń, w której mogłabym te tematy poruszać. Życzę wszystkim Czytelnikom "Mniszka", by poczuli się jak w swoim ulubionym sklepiku.

czwartek, 24 lipca 2014

Nturalna - mineralna ochrona przeciwsłonecznaNaturalna, mineralna ochrona przeciwsłoneczna dla dorosłych i dzieci, polecana także do skóry wrażliwej. Kosmetyki ochronne na słońce eco cosmetics to produkty zawierające mineralne pigmenty, które po naniesieniu na skórę działają jak maleńkie lusterka, odbijające szkodliwe promienie słoneczne. Kosmetyki  te chronią skórę przed słońcem i wysuszeniem.
Nie stanowią zagrożenia dla organizmów wodnych. W 100% naturalna ochrona przeciwsłoneczna: bez PEG, SLS i parabenów | bez tlenku cynku | bez soli aluminium | bez pochodnych ropy naftowej, parafin i silikonów | bez GMO | bez nanotechnologii | bez syntetycznych środków barwiących, zapachowych i konserwujących.

Należy pamiętać aby przed użyciem kremów z filtrami zostawić odkryte ręce, ramiona i twarz na 10-15 minut, aby „nałapać” cennej dla nas witaminki D. Taką ekspozycję należy robić 3x w tygodniu wiosną i latem w godzinach około południowych. Osobom z jasną karnacją taki czas wystarczy, dla osoby z ciemną i bardzo ciemną karnacją potrzebują 7 krotnie dłuższej ekspozycji na słońce.


Emulsje na słońce faktor SPF 20 (średnia ochrona) i SPF 30 (wysoka ochrona) mineralna ochrona przeciwsłoneczna do ciała i twarzy z granatem i owocem goji, wodoodporna, odpowiednia dla dzieci i do skóry wrażliwej. Działa natychmiast po naniesieniu na skórę. Owoc granatu i jagody goji z upraw ekologicznych dostarczają cennych składników, z których powstaje emulsja chroniąca skórę przez promieniami słońca i przesuszeniem. Ekstrakt z jagód goi przeciwdziała procesom oksydacyjnym na skórze.
Emulsja o lekkiej konsystencji ułatwiającej nanoszenie, nie pozostawiająca białych śladów na skórze. Pojemność 100 ml.  Innowacyjny dozownik AIRLESS hermetycznie zamyka zawartość pojemnika, co przedłuża trwałość produktu. System umożliwia całkowite opróżnienie pojemnika.
 

Kremy na słońce faktor SPF 10 (niska ochrona), SPF 20(średnia ochrona), SPF 25(średnia ochrona), SPF 30 (wysoka ochrona) mineralna ochrona przeciwsłoneczna
dla skóry wrażliwej z rokitnikiem i oliwką z oliwek. Kombinacja rokitnika i oliwki z oliwek w kosmetykach eco cosmetics na słońce chroni skórę przed szkodliwym promieniowaniem i jednocześnie zapobiega jej odwodnieniu. Kosmetyki łatwo się rozprowadzają, nie pozostawiając widocznych śladów. Mają przyjemny, świeży zapach. Działają natychmiast po nałożeniu na skórę. Wodoodporne. Pojemność 75 ml.

 

Tonowany krem na słońce SPF 30 (wysoka ochrona)
z naturalnymi pigmentami w odcieniu brązu, z mineralno-roślinnymi filtrami przeciwsłonecznymi, dla skóry wrażliwej
z rokitnikiem i oliwką z oliwek. Kombinacja rokitnika i oliwki z oliwek pielęgnuje skórę i jednocześnie zapobiega jej odwodnieniu. Kosmetyki te łatwo się rozprowadzają, nie pozostawiając widocznych śladów. Mają przyjemny, świeży zapach. Działają natychmiast po naniesieniu na skórę. Tonowanie (lekko brązowe zabarwienie)  kremu na słońce SPF 30 powstaje dzięki zastosowaniu dodatku naturalnych pigmentów w odcieniu brązu. Działa natychmiast po nałożeniu. Wodoodporny.
Pojemność 75 ml.


Kosmetyki eco cosmetics na słońce:
Pierwsza seria produktów ochrony
przeciwsłonecznej wyprodukowana
z certyfikatem neutralizowania emisji CO2
Działają natychmiast po nałożeniu
Ochrona mineralna, w 100% pochodzenia
naturalnego
W 100% wolne od syntetycznych filtrów
przeciwsłonecznych
100% składników pochodzenia naturalnego
Wodoodporne
Nie zawierają syntetycznych środków barwiących,
zapachowych i konserwujących
W 100% wegańskie
Nie zawierają PEG, SLS i parabenów
Do produkcji nie wykorzystano nanotechnologii
Bez GMO
Nie testowane na zwierzętach


Pamiętaj:
Nanoś produkt obficie i ponawiaj aplikację dla utrzymania ochrony, zwłaszcza po spoceniu się czy
użyciu ręcznika. Unikaj nadmiernej ekspozycji na działanie słońca nawet po zastosowaniu produktu ochrony przeciwsłonecznej. Chroń niemowlęta i dzieci przed bezpośrednim światłem słonecznym.
 
 

Informacje o produktach pochodzą z opisów na produktach, ulotkach informacyjnych dołączonych do  produktów i  ze strony: http://www.eco-cosmetics.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz