Blog ten jest formą strony internetowej sklepu Zielarsko-Medycznego "Mniszek", który prowadzę od kilku lat w Tarnowie. Będę go systematycznie uzupełniać informacjami dotyczącymi asortymentu sklepu, zasadami zdrowego odżywiania, wzmacniania odporności organizmu oraz jego oczyszczania. Blog jest także formą mojej odpowiedzi na liczne pytania, które otrzymują drogą mailową na adres sklepu. Często dotyczą one podobnych zagadnień. Pomyślałam, że dobrze by była taka przestrzeń, w której mogłabym te tematy poruszać. Życzę wszystkim Czytelnikom "Mniszka", by poczuli się jak w swoim ulubionym sklepiku.

wtorek, 31 marca 2020

Olejek przeciwbakteryjny i przeciwwirusowy
Od kilku dni mamy mamy w sprzedaży olejek przeciwbakteryjny i przeciwwirusowy, który dla nas przygotowała Pollena Aroma z którą współpracujemy już 10 lat. W skład olejku wchodzi 4 olejki przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe: goździkowy, cytrynowy, cynamonowy i eukaliptusowy. Mieszana ma piękny zapach korzenno-ziołowy i można ją wykorzystać do aromaterapii w kominku aromaterapeutycznym, do kąpieli, do masażu, do prania, do mycia podłóg oraz do dezynfekcji rąk.

Właściwości  poszczególnych olejków:

Ø  Goździkowy – antyseptyczny, przeciwbólowy, działa pobudzająco – polecany także w stanach zapalnych dziąseł i bólach zębów. Odświeża oddech.  Olejek o silnym działaniu dlatego pojedynczo można stosować tylko 2 krople na zabieg.

Ø  Cytrynowy – przeciwmikrobowy, łagodnie pobudzający, obniża ciśnienie krwi. Stosowany często jako uzupełniający w wielu mieszankach aromaterapeutycznych.

Ø  Cynamonowy – antyseptyczny, przeciwzapalny, przeciwbólowy, rozgrzewający, stymulujący. U osób z wrażliwą skórą należy sprawdzić czy nie podrażnia skóry.

Ø  Eukaliptusowy – przeciwmikrobowy, łagodnie pobudzający, przeciwbólowy – chroni zęby przed próchnicą, odświeża oddech. Można stosować w płukankach do ust. Nie stosować u dzieci poniżej 6 r.ż.
Aromaterapia to metoda naturalnej medycyny i kosmetyki w której stosuje się olejki pochodzące z roślin, wprowadzane przez drogi oddechowe (wąchanie, wdychanie, inhalacje) lub przez skórę (masaż, kąpiel, kompres lub kosmetyk). Aromaterapię należy porównać bardziej do ziołolecznictwa niż do leczenia farmakologicznego, gdzie mamy do czynienia na ogół z pojedynczymi zdefiniowanymi substancjami chemicznymi.

Informacje o olejkach pochodzą z książki pt. „Aromaterapia dla każdego” Iwony Konopackiej-Brud, Władysława Stanisława Bruda

Autor: KW

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz