Blog ten jest formą strony internetowej sklepu Zielarsko-Medycznego "Mniszek", który prowadzę od kilku lat w Tarnowie. Będę go systematycznie uzupełniać informacjami dotyczącymi asortymentu sklepu, zasadami zdrowego odżywiania, wzmacniania odporności organizmu oraz jego oczyszczania. Blog jest także formą mojej odpowiedzi na liczne pytania, które otrzymują drogą mailową na adres sklepu. Często dotyczą one podobnych zagadnień. Pomyślałam, że dobrze by była taka przestrzeń, w której mogłabym te tematy poruszać. Życzę wszystkim Czytelnikom "Mniszka", by poczuli się jak w swoim ulubionym sklepiku.

poniedziałek, 11 czerwca 2018

Czerwiec z CZECO czekoladą


Już ponad dwa lata w naszym sklepiku rozsmakowują się Państwo polską czekoladą CZECO powstałą z pasji i miłości do czekolady. Tajemnica CZECO tkwi w idealnym połączeniu organicznego kakao z wysokiej jakości cukrem lub ksylitolem. Z miłości do czekolady powstała pracownia w której powstaje wspaniała gorzka czekolada, która zadziwia nas wybornym smakiem i aromatem. Produkowana jest ręcznie w małych ilościach przy użyciu tradycyjnych maszyn i metod rzemieślniczych. Wylewana jest na różnokształtne formy, po zastygnięciu łamana i pakowana. Takie arcydzieło trafia dla Państwa do naszego sklepiku. Zapraszamy do skosztowania zadziwiającego intensywnego smaku i naturalnego szlachetnego aromatu prawdziwego kokao.  Degustacja potrwa do końca czerwcaJ


 


 
 Tak o swojej czekoladzie pisze Pani Anna Antczak zwana czekoladziaką „czekolada powinna być jak najprostsza wtedy jest najzdrowsza i rozpływa się w ustach”. Swój  smak i aromat zawdzięcza procesowi wytwarzania, który trwa kilka dni. Tak długo i dokładnie mieszana masa  nabiera odpowiedniej temperatury, staje się lśniąca, gładka i uzyskuje odpowiednią konsystencję. Tak długo trwający proces mieszania nie wymaga dokładania lecytyny sojowej, co jest powszechnie stosowane w wielkim przemyśle czekoladowym.

 

 Pani Anna jest pasjonatką dobrej, prawdziwej i smacznej czekolady, dlatego zdecydowała się spróbować samodzielnie podołać, jak się okazało wcale nie łatwemu wyzwaniu. Po przestudiowaniu
teorii zabrała się do praktykowania uwieńczonego sukcesem. I tak powstała minifabryka  polskiej czekolady w podwarszawskim  Wołominie. Czekolady są  u nas dostępne cały rok. Zainteresowanych szczegółami produkcji  prawdziwej 70% czekolady, które zdradza Pani Anna zachęcam do przeczytania załączonego artykułu Agaty Puścikowskiej opublikowanym w Gościu Niedzielnym. Linki poniżej.

 


 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz