Blog ten jest formą strony internetowej sklepu Zielarsko-Medycznego "Mniszek", który prowadzę od kilku lat w Tarnowie. Będę go systematycznie uzupełniać informacjami dotyczącymi asortymentu sklepu, zasadami zdrowego odżywiania, wzmacniania odporności organizmu oraz jego oczyszczania. Blog jest także formą mojej odpowiedzi na liczne pytania, które otrzymują drogą mailową na adres sklepu. Często dotyczą one podobnych zagadnień. Pomyślałam, że dobrze by była taka przestrzeń, w której mogłabym te tematy poruszać. Życzę wszystkim Czytelnikom "Mniszka", by poczuli się jak w swoim ulubionym sklepiku.

środa, 10 czerwca 2015

Diatomit - w czym mogą pomóc Ci okrzemki?

Od pewnego czasu pytają Państwo o okrzemki, ziemię okrzemkową czy Diatomit. Już mamy w sprzedaży. Ale co to takiego i w czym może Ci pomóc? Diatomit inaczej ziemia okrzemkowa utworzona z pancerzyków glonów jednokomórkowych – okrzemek. Amorficzna ziemia okrzemkowa jest produktem geologicznym, jest produktem naturalnym, tylko oczyszczonym i bezterminowo ważnym. Okrzemki oczyszczają organizm ze złogów pokarmowych, poprawiają przemianę materii, wchłaniają toksyny, powodują detoksykację organizmu. Krzem zawarty w okrzemkach wchodzi w reakcję z kwasem żołądkowym i powstaje kwas ortokrzemowy ( jest to najlepsza forma przyswajalności krzemu przez organizm). Diatomit odbudowuje tkankę łączną, chrzęstną, przeciwdziała osteoporozie, odbudowuje stawy,  włosy, paznokcie, uelastycznia ścięgna. Krzem jest pierwiastkiem antyrakowym, a wypierając glin powstrzymuje przed powstaniem choroby Alzhaimera.

Diatomit można stosować zewnętrznie  jako zasypkę na skórę, na grzybicę stóp, odparzenia w pachwinach czy pod biustem.
Diatomit to  ziemia okrzemkowa amorficzna pochodzenia słodkowodnego i co roku jest badana i uznana za produkt bezpieczny do spożycia. Jest stosowana w wielu produktach spożywczych, a nawet lekach jako nośnik dobrze przyswajalnego krzemu. Należy pamiętać, że okrzemki które mamy w sprzedaży są jednym z czterech producentów na 600, które otrzymały certyfikaty. Nie należy mylić amorficznej ziemi okrzemkowej z krystaliczną ziemią okrzemkową, która jest pochodzenia słonowodnego i jest produktem technicznym, który nie powinien być stosowany w przemyśle spożywczym. Dyrektywy UE i Ministerstwo Zdrowia dopuszczają jednak  jako dodatek  do żywności E551 czyli dwutlenek krzemu (krzemionka) w ilości 10g na 1kg produktu spożywczego.
 
Informacje pochodzą ze strony dystrybutora: http://www.perma-guard.com.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz