Blog ten jest formą strony internetowej sklepu Zielarsko-Medycznego "Mniszek", który prowadzę od kilku lat w Tarnowie. Będę go systematycznie uzupełniać informacjami dotyczącymi asortymentu sklepu, zasadami zdrowego odżywiania, wzmacniania odporności organizmu oraz jego oczyszczania. Blog jest także formą mojej odpowiedzi na liczne pytania, które otrzymują drogą mailową na adres sklepu. Często dotyczą one podobnych zagadnień. Pomyślałam, że dobrze by była taka przestrzeń, w której mogłabym te tematy poruszać. Życzę wszystkim Czytelnikom "Mniszka", by poczuli się jak w swoim ulubionym sklepiku.

czwartek, 5 listopada 2015

Solgar 7 - zwiększa ruchomość, elastyczność i zakres ruchu w obolałych stawach

Moja ulubiona firma Solgar produkująca suplementy stworzyła nowy, przełomowy suplement w skład którego wchodzi siedem  bioaktywnych składników regulujących i odżywiających stawy.  Stosowanie tego preparatu skutecznie niweluje kłopoty ze stawami spowodowanymi przeciążeniem, aktywnym trybem życia, upływem czasu czy też podjętą aktywność fizyczną. Wyraźna poprawa komfortu stawów pojawia się  już po pierwszych 7 dniach stosowania.
 

Solgar 7 to preparat dla ludzi aktywnych oraz wszystkich osób dbających o swoje stawy, których kondycja pogarsza się nieuchronnie wraz z wiekiem. Dlaczego „7”? Bo według badań już po 7 dniach można odczuć zmniejszenie bólu związanego ze stanami zapalnymi stawów. Zawiera także 7 wyjątkowych bioaktywnych składników odżywczych. Zamiast stać bezczynnie w miejscu z powodu bólu, można wybrać aktywność fizyczną wolną od dyskomfortu.
Solgar 7 należy do najnowszej generacji preparatów efektywnie wspierających ruchomość, elastyczność i zakres ruchu w obolałych stawach
 
W skład tego preparatu wchodzą:
1.      Witamina (Ester-C®, L-askorbinian wapnia) 100 mg
2.      Boswellia (Boswellia serrata) (Wyciąg [żywica] (5-Loxin® Advanced) 100 mg
3.      Wyciąg z kłącza ostryżu (Curcuma longa. [4:1, ekwiwalent 200 mg kłącza]) 50 mg
4.      Standaryzowana chrząstka UC-II® (10 mg niezdenaturowanego kolagenu typu II) 40 mg
5.      Wyciąg z kory wierzby białej 5:1 (Salix alba [ekwiwalent 175 mg kory]) 35 mg
6.      Wyciąg z kłącza imbiru 4:1 (Zingiber officinale [ekwiwalent 140 mg kłącza]) 35 mg
7.      Kompleks pieprzu (Sproszkowany pieprz kajeński [Capsicum annuum, owoce], Bioperine® [wyciąg z pieprzu czarnego, Piper nigrum, owoce]) 27 mg
Informacje pochodzą z poniższych  stron na których więcej można przeczytać o preparacie:
 
 

10 komentarzy:

  1. Witam Cię Klaudio, czy warto zakupić witaminę C lewosktrętną, jakaś moda na tą nazwę się zrobiła ?. Czy obojętnie jaką witaminę C spożywamy ?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zrobiło się o niej głośno po opublikowaniu książki "Ukryte terapie" dr Zięby w której poświęcony jest jeden rozdział dotyczący witaminy C, jej wszechstronnego działania na nasz organizm. Witamina lewoskrętna jest lepiej przyswajalna i może być w formie kwaśnej czyli kwasu l-askorbinowego lub niekwaśnej w postaci l-askorbinianu sodu. Ta druga jest lepsza szczególnie dla osób z nadkwaśnością czy innymi schorzeniami ponieważ ma odczyn zasadowy. Witaminy te mają być naturalne najlepiej w formie rozpuszczalnego proszku. Mogą być też w tabletkach, ważny jest tutaj skład tabletki co jest użyte do jej produkcji oprócz samej wit. C.

      Usuń
  2. A co to jest witamina c lewoskrętna? I czym się różni od prawoskrętnej?

    OdpowiedzUsuń
  3. Muszę spróbować. Dużo biegam i czasem bolą mnie po tym kolana. Czy trzeba tego używać cały czas, czy wystarczy tylko 30-dniowa kuracja?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Kuracja powinna wystarczyć, a jeśli stawy są mocno obciążone to można po krótkiej np. tygodniowej przerwie sobie powtórzyć drugą kurację.

      Usuń
  4. Właśnie tego się chciałam dowiedzieć, ponieważ w sprzedaży widziałam taki specyfik w postaci proszku, zachwalany... No i nie wiem, dlaczego aż tak wyjątkowa jest ta właśnie WIT. C

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witamina C w proszku nie zawiera poza samą witaminą dodatków z których wykonywana jest kapsułka czy tabletka, nie zawiera zbrylaczy, barwników, żelatyny itp.

      Usuń